środa, 24 kwietnia 2024r.

“Tropem Wilczym” po raz czwarty

Autor: |

3 marca, na ulicach Świdnika, odbędzie się czwarta w naszym mieście edycja wydarzenia „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wy­klętych”. Organizowane jest dla oddania hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomu­nistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 oraz popularyzacji i upo­wszechniania biegania, jako najprostszej formy aktywności ruchowej. Organizatorem biegu jest Stowarzyszenie Sportowy Świd­nik.

Zawody zostaną rozegrane na dwóch dystansach. Bieg rodzinny o długości 1963 metrów i bieg na 5520 m.
W stosunku do poprzednich edycji, wprowadzono pewne zmiany regulaminowe.
– Ze względów technicznych w imprezie będzie mogło uczestniczyć do 200 osób. Dlatego zachęcam do jak najwcześniejszego skorzystania z możliwości zapisu elektronicznego, zapewniającego start. Co istotne, w tym roku zrezygnowaliśmy z pobierania opłaty wpisowej. Zgłoszenia on-line będą rejestrowane za pośrednictwem serwisu Pokochaj Bieganie w Lublinie (www.frslublin.pl). W tym celu niezbędne będzie założenie indywidualnego konta, a następnie dokonanie zapisu na bieg. Na stronie internetowej Organizatora: www.sportowyswidnik.pl będzie dostępny link do zgłoszenia on-line (e-zgłoszenia). Termin zapisów upływa w piątek, 1 marca. Rejestracja będzie się również odbywać w dniu imprezy, w godz. 10.00 – 11.30, w biurze zawodów na placu z fontanną – tłumaczy Mirosław Tarkowski, koordynator wydarzenia.
Bieg rodzinny na dystansie 1963 metrów, na pamiątkę roku śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego, sierż. Józefa Franczaka ps. „Lalek”, wyruszy o godz. 12.00 Jego trasa stanowi pętlę. Wytyczono ją ulicami: Niepodległości, Wyszyńskiego, Okulickiego, Kosynierów i ponownie Niepodległości. Dolną granicę wieku uczestników tej rywalizacji wyznaczono na 14 lat. Niepełnoletni biegacze powinni posiadać pisemną zgodę na udział w zawodach od rodzica lub prawnego opiekuna.
Start drugiego wyścigu, kobiet i mężczyzn w kategorii otwartej na dystansie 5520 metrów, zaplanowano na godz. 12.20. Zawodnicy będą mieli do pokonania trzy pętle o długości 1840 m każda. Start i meta znajdują się w tym samym miejscu, a jego trasa pokrywa się z biegiem rodzinnym.
Na obu dystansach prowadzone będą klasyfikacje w kategoriach open kobiet i mężczyzn oraz w kategoriach wiekowych: 14+, 30+, 50+.
– Dla pierwszych 150 uczestników przygotowaliśmy koszulki okolicznościowe wraz z pakietem startowym w postaci medalu, foliowego worka do depozytu i posiłku regeneracyjnego. Będzie je można odebrać w biurze zawodów w godzinach 10.00 – 11.30. Oprócz nagród za triumf w poszczególnych biegach, tradycyjnie przewidujemy wylosowanie wśród wszystkich uczestników roweru – dodaje M. Tarkowski.

Artykuł przeczytano 2753 razy

Last modified: 22 lutego, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content