sobota, 20 lipca 2024r.

„Trójka” najlepsza w województwie!

Autor: |

Delegacja świdnickich szkół uczestniczyła w Podsumowaniu Współzawodnictwa Sportowego za rok szkolny 2022/2023 szkół podstawowych i ponadpodstawowych województwa lubelskiego, które odbyło się w Zamościu. Najwięcej powodów do radości miał podczas tej uroczystości Leszek Kalicki, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3, którego placówka zajęła w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej I miejsce w województwie.

– To jeden z największych sukcesów sportowych w całej historii szkoły. Osiągnęliśmy go w konkurencji ponad 80 szkół, przy ograniczonych na razie możliwościach lokalowych, bo hala sportowa z prawdziwego zdarzenia dopiero się buduje. Wynik zawdzięczamy przede wszystkim świetnej postawie naszych uczniów z klasy 8B, która była klasą sportową. Szczególne podziękowania należą się też nauczycielom wychowania fizycznego. Bez nich sukces nie byłby możliwy  do osiągnięcia. Oczywiście zachęca nas on do pójścia za ciosem i podjęcia działań w celu organizacji kolejnych klas sportowych, nawet  już na poziomie pierwszego roku nauczania. Okoliczności powinny być sprzyjające, ponieważ będziemy dysponować dwiema halami sportowymi, a do wykorzystania mamy też dwa „Orliki”. Przy wysoko wykwalifikowanej kadrze trenersko-nauczycielskiej, jej zaangażowaniu na takim poziomie jak dotychczasowy oraz życzliwej współpracy rodziców, mamy nadzieję i szansę na utrzymanie wysokiej pozycji w klasyfikacji sportowej zarówno na poziomie powiatowym, jak i wojewódzkim – mówi Leszek Kalicki.

Podczas  uroczystości Świdnik reprezentowali:

SP nr 3 – dyr. Leszek Kalicki, Jacek Czerniakowski, Grzegorz Dejko;

SP nr 5 -|Joanna Sekuła, Grzegorz Martyniuk;

SP nr7 – Dariusz Sawicki, Edyta Rybczyńska, Maria Karman.

Trofea i wyróżnienia wręczali Tadeusz Więcek, wiceprezes Urzędujący Lubelskiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego i Piotr Orzechowski, wiceprezydent Zamościa.

Klasyfikacja w poszczególnych kategoriach:

Igrzyska Dzieci

 

1. SP nr2 Tomaszów Lubelski
2. SP nr5 Chełm
3. SP nr5 Świdnik

 

Igrzyska Młodzieży Szkolnej

 

1. SP nr3 Świdnik
2. SP nr5 Biłgoraj
3. SP nr 2 Tomaszów Lubelski

 

Licealiada

 

1. III LO Zamość
2. ZS nr 2 Lubartów
3. IV LO Biała Podlaska

 

 

Artykuł przeczytano 430 razy

Last modified: 1 grudnia, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content