poniedziałek, 26 lutego 2024r.

Trilux wprowadzi się do Świdnika

Autor: |

Trilux, niemiecki producent oświetlenia LED, wprowadzi się do liczącego 23 tys. mkw. obiektu, który powstanie w Strefie Aktywności Gospodarczej w Świdniku. Budowa rozpocznie się latem tego roku.

Firma działa na polskim rynku od 2005 roku. W Świdniku planuje produkcję opraw oświetleniowych. Inwestycja ma jej zapewnić nowe możliwości produkcyjne, logistyczne i montażowe, jak również rozwój produktów i usług IT.

– Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że to Polska została wybrana na lokalizację kolejnego zakładu produkcyjnego firmy Trilux, choć w procesie due diligence brano pod uwagę również inne kraje Europy Wschodniej – powiedział Arkadiusz Lewenko, dyrektor generalny na Europę Środkowo-Wschodnią i Trilux Polska.

Fabryka, która powstanie na terenie świdnickiej Strefy Aktywności Gospodarczej ma mieć 23 tys. mkw. powierzchni. Będzie stanowiła uzupełnienie oferty zakładów działających już w niemieckim Arnsbergu oraz hiszpańskiej Saragossie.

– Cieszymy się, że Trilux, który jest dużą, międzynarodową firmą stawia na Świdnik i że jeszcze w tym roku rozpocznie budowę swojej fabryki w Strefie Aktywności Gospodarczej. Dla nas jako samorządu to znak, że jesteśmy atrakcyjni dla przedsiębiorców i że widzą w naszym mieście potencjał do rozwoju swojej działalności. Nowa fabryka to oczywiście wpływy do budżetu miasta, które możemy przeznaczyć na rozwój oświaty czy inwestycje w infrastrukturę, ale przede wszystkim nowe miejsca pracy – mówi burmistrz Waldemar Jakson.

Inwestycja zostanie zrealizowana w zgodzie ze standardami certyfikacji „BREEAM”. Budynek zostanie wyposażony w nowoczesne rozwiązania technologiczne, zarówno pod względem oświetlenia, jak i materiałów budowlanych. Zatrudnienie w fabryce znajdzie 250 osób. Na początek firma planuje rekrutację pracowników umysłowych. Wkrótce jednak rozpocznie się też nabór pracowników produkcyjnych. Otwarcie zakładu planowane jest na wiosnę 2024 roku.

Trilux to nie jedyna firma, która wybrała  Świdnik na nowe miejsce inwestycji. Strefę Aktywności Gospodarczej wybrali już: Panatonni Park Lublin IV, fabryka autobusów NesoBus, czyli projekt Grupy Polsat Plus i ZE PAK oraz DB Schenker.

af

Wizualizacja: www.trilux.com

 

Artykuł przeczytano 784 razy

Last modified: 16 maja, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »