piątek, 27 stycznia 2023r.

Trenowali z mistrzem

Autor: |

O tym, że trening czyni mistrza doskonale wiedzą dzieci i młodzież z sekcji pływackiej MKS Avii Świdnik. Mimo że dziś zaczęły ferie i pewnie chętnie pospałyby dłużej, już o godz. 8.00 pojawiły się w Parku Avia, by wziąć udział w debiutującym właśnie projekcie „Avia trenuje z Mistrzami”.

– Kiedy zaczynaliśmy półtora roku temu, nasza sekcja liczyła 40 osób. Dziś jest ich 65 w wieku 8-17 lat. Dzieci i młodzież na co dzień szkolą się pod okiem wybitnych trenerów. W tym roku rozpoczęliśmy jednak projekt dający im możliwość poznania innych profesjonalistów i zdobycia nowych doświadczeń – mówi Agnieszka Nowak-Szpura, dyrektor Parku Avia.

Na początek młodzi pływacy poznali Jana Hołuba, pochodzącego ze Świdnika pływaka, który ma na koncie wiele tytułów Mistrza Polski seniorów, zdobytych indywidualnie i grupowo. Zaczął pływać w Szkole Podstawowej nr 5 w Świdniku. Potem były, m. in. Avia Świdnik i Śląsk Wrocław, a dziś AZS UMCS Lublin. Uczestniczył w zarówno Mistrzostwach, Świata jak i Europy seniorów. W czasie juniorskiej kariery zdobywał medale Mistrzostw Świata oraz Europy, w tych drugich wywalczył indywidualne złoto na dystansie 100 metrów stylem dowolnym. W 2021 roku uzyskał też kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

Podczas dzisiejszego spotkania mistrz pokazał aspirującym pływakom jak należy się rozgrzać przed wejściem do basenu. Sprawdził też ich umiejętności pływackie, podpowiadając jak je ulepszyć. Nie zabrakło też czasu na zdjęcia, autografy i rozmowy w kuluarach.

Projekt „Avia trenuje z Mistrzami” będzie cykliczny. Łącznie odbędzie się sześć spotkań z osobowościami ze świata pływania. Ostatnie zaplanowano na czerwiec.

– Mamy ustalone trzy treningi do przodu, ale na razie nie chcemy zdradzać kto je poprowadzi. Niech to będzie dla dzieci niespodzianka. Na pewno formuła zajęć będzie podobna do dzisiejszych. Trochę treningu wodnego, pogadanki, wymiany doświadczeń, czasu dla dzieci, by mogły zadać swoje pytania. Staramy się, żeby każdy znalazł coś ciekawego dla siebie – dodaje A. Nowak-Szpura.

« z 2 »

Artykuł przeczytano 212 razy

Last modified: 14 stycznia, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?