poniedziałek, 10 maja 2021r.

Trener zostaje w Avii

Autor: |

Zarząd MKS Avia Świdnik  przedłużył kontrakt z trenerem Witoldem Chwastyniakiem. Umowa będzie obowiązywała do końca sezonu 2021/2022.

Witold Chwastyniak przyszedł do Avii w 2019 roku. W pierwszym sezonie w Świdniku awansował z drużyną do pierwszej ligi. W minionej kampanii zajął wysokie szóste miejsce i tym samym wykonał cel jaki przedstawił przed nim i zespołem zarząd klubu.

– W 2019 przestawiono mi ciekawy projekt sportowy którego głównym celem był powrót Avii na pierwszoligowe parkiety. Bez wahania podjąłem to wyzwanie i w sezonie 2020/2021 udało się jako beniaminek zakończyć rozgrywki na szóstym miejscu. W sezonie 2021/2022 w dalszym ciągu mogę być częścią tego sportowego przedsięwzięcia jakim jest prowadzenie zespołu pierwszoligowego Polski Cukier Avia Świdnik. Cieszę się z podpisanego kontraktu, ponieważ Świdnik to bardzo przyjazne miejsce i pracuje się tu bardzo dobrze. Współpraca z włodarzami klubu przebiega w miłej atmosferze, co także przełożyło się na wyniki sportowe. Liczę, że nowy sezon będzie równie udany jak poprzednie – powiedział trener Witold Chwastyniak.

– Sposób zarządzania przyjęty w stosunku do pierwszego zespołu piłki siatkowej w naszym klubie oparty jest na systematycznej współpracy na wielu płaszczyznach oraz wzajemnym zaufaniu pomiędzy zarządem a sztabem szkoleniowym. W MKS Avia Świdnik, podobnie jak w każdym innym profesjonalnie zarządzanym klubie, to trener ponosi odpowiedzialność za wyniki sportowe i jest z nich rozliczany. Cele sportowe, które postawiono przed trenerem i drużyną, zostały zrealizowane. Wynik, jaki osiągnęliśmy na koniec sezonu biorąc pod uwagę fakt, że byliśmy beniaminkiem rozgrywek, jest naprawdę bardzo dobry. Model zarządzania zespołem wypracowany przez trenera, doświadczenie, profesjonalizm w wykonywaniu obowiązków, konsekwencja i ambicja w dążeniu do celu, to wszystko sprawiło, że zarząd klubu zdecydował się na kontynuację współpracy z trenerem. Cieszę się, że Witold Chwastyniak podjął to wyzwanie i poprowadzi nasz zespół w rywalizacji na pierwszoligowych parkietach w przyszłym sezonie. Teraz, gdy mamy za sobą sprawy formalne związane z podpisaniem nowej umowy, razem z trenerem możemy skoncentrować się na budowaniu drużyny, która mam nadzieję przyniesie dużo radości naszym kibicom w przyszłym sezonie – dodał prezes Avii, Radosław Szczerba.

Artykuł przeczytano 86 razy

Last modified: 30 kwietnia, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?