wtorek, 07 lipca 2020r.

Trener Mierzejewski zostaje w Świdniku

Autor: |

Zarząd MKS Avia Świdnik przedłużył kontrakt z trenerem pierwszej drużyny piłkarskiej, Łukaszem Mierzejewskim.

Pochodzący z Ciechanowa, były reprezentant Polski podpisał z klubem kontrakt na kolejny sezon. W poprzednim zdołał wywalczyć z zespołem dziewiątą lokatę w tabeli trzeciej ligi grupy czwartej.

Radości z podpisania nowego kontraktu z trenerem nie ukrywa prezes żółto-niebieskich, Radosław Szczerba.

– Jestem zadowolony z pracy jaką trener Mierzejewski wykonał w minionym sezonie. Pomimo decyzji o wcześniejszym zakończenia rozgrywek, udało nam się wspólnie zbudować ciekawą kadrę, która udowodniła w meczach z czołówką ligi, że jesteśmy w stanie powalczyć o punkty z każdym.
Łukasz Mierzejewski ma wizję budowania zespołu, która pokrywa się z oczekiwaniami zarządu. Między innymi dlatego rozmowy dotyczące przedłużenia współpracy były bardzo konkretne i przebiegły szybko. Trener jest osobą niezwykle ambitną, która wymaga wiele od siebie i od zawodników. Doświadczenie, jakie zdobył jako piłkarz klubów ekstraklasy oraz reprezentacji Polski jest dziś nieocenione w pracy szkoleniowej. Przed nami nowy sezon i jestem przekonany, że trener Mierzejewski wprowadzi piłkarską drużynę Avii na jeszcze wyższy poziom – mówił prezes R. Szczerba.

–   Cieszę się, że kontrakt został przedłużony. Mam okazję do kontynuacji budowy tej drużyny. Udało się stworzyć coś fajnego, szkoda byłoby to zostawić i się rozstać. Przede mną ciekawe wyzwanie na kolejny sezon. Trzeba ciężko pracować, by efekty naszej pracy były widoczne na boisku – powiedział trener Mierzejewski i dodał: – Avia, to poukładany klub. Dla trenera, który dopiero zaczyna prace w tym zawodzie jest to bardzo fajne miejsce do nauki i rozwoju. Chcemy utrzymać większość składu. Planujemy jedynie kosmetyczne zmiany. Drużyna udowodniła na boisku, że potrafi wygrywać z najlepszymi.

Łukasz Mierzejewski związał się z żółto-niebieskimi kontraktem ważnym do końca sezonu 2020/2021.

Artykuł przeczytano 249 razy

Last modified: 5 czerwca, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?