sobota, 24 lutego 2024r.

Trawniki. Urząd i przedszkole otwarte. Częściowo

Autor: |

Urząd Gminy Trawniki informuje o zmianie zasad działania obowiązujących od 11 maja. Mieszkańcom łatwiej będzie załatwić swoje sprawy. Od dzisiaj częściowo zostanie otwarte również  przedszkole.

Od poniedziałku 11 maja mieszkańcy są przyjmowani na parterze budynku w nowo otwartym Punkcie Obsługi Klienta. Mogą również skorzystać w POK z terminali płatniczych. Każdy posiadacz karty zrobi za ich pośrednictwem przelew na urzędowe konto (np. opłata za wywóz śmieci czy podatek).

Co z dowodami osobistymi oraz wydawaniem aktów urodzeń i zgonów? Sprawy związane z tymi dokumentami nadal będą załatwiane w wyznaczonych do tego pokojach na parterze urzędu.

Mieszkańców odwiedzających urząd obowiązują następujące zasady: muszą mieć założone maseczki oraz rękawiczki lub zdezynfekować dłonie. Konieczne jest zachowanie odstępów między interesantami.

Na parterze urzędu może równocześnie przebywać dwóch mieszkańców.

Również od dzisiaj zostały częściowo otwarte przedszkola i punkty przedszkolne w gminie Trawniki.

Władze samorządu – po konsultacji z rodzicami – postanowiły uruchomić przedszkole w Trawnikach. Inne placówki zostaną otwarte po zgłoszeniach rodziców.

W przypadku przedszkoli też obowiązują obostrzenia. W grupie może być tylko do 10 dzieci. Konkretna liczba będzie zależała od możliwości organizacyjnych przedszkola lub szkoły.

Z placówek skorzystają przede wszystkim dzieci rodziców, którzy nie mogą pogodzić pracy z opieką nad maluchami. Pierwsze na liście są dzieci lekarzy i pielęgniarek, policjantów oraz pracowników innych służb mundurowych, a także firm, które pomagają walczyć z koronawirusem.

Artykuł przeczytano 1297 razy

Last modified: 11 maja, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »