sobota, 19 września 2020r.

Trawniki. Układanie asfaltu przy przedszkolu

Autor: |

Drogowcy układają kolejne warstwy asfaltu na drodze przy przedszkolu w Trawnikach. Powstaną tam również chodniki oraz przejścia dla pieszych, w tym wyniesione, wykonane z kostki brukowej.

Inwestycja na ponad 400 metrach drogi rozpoczęła się w ostatnią sobotę. Wykonawca najpierw zdarł stary asfalt, a teraz przystąpił do układania nowej nawierzchni. W sumie droga zyska trzy warstwy asfaltu.

– Naszym celem, podobnie jak przy realizowanych odcinkach innych dróg z dofinansowaniem zewnętrznym, jest budowa solidnych dróg na długie lata – mówi Damian Baj, wójt Trawnik.

Przebudowa pochłonie ok. 575 tys. zł. Inwestycja możliwa jest dzięki pozyskaniu przez gminę dofinansowania z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Oprócz nowego asfaltu mieszkańcy dostaną chodnik oraz przejścia przez jezdnię (zwykłe i wyniesione) i dwóch progów zwalniających. Dzięki temu droga stanie się bardziej bezpieczna dla rodziców i dzieci uczęszczających do przedszkola.

W lipcu zakończyły się remonty dwóch dróg gminnych w Oleśnikach oraz w Siostrzytowie (obie liczącą po ok. 980 metrów). Inwestycje zostały zrealizowane dzięki wsparciu z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Prace kosztowały w sumie 1,28 mln zł a dofinansowanie wyniosło nieco ponad 1 mln zł.

rp

(fot. www.facebook.com/daniel.baj.16)

Artykuł przeczytano 136 razy

Last modified: 31 lipca, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?