wtorek, 07 lipca 2020r.

Trawniki. Szukają chętnych na boisko

Autor: |

Szykuje się przebudowa boiska sportowego w Oleśnikach. Firmy, która wykona takie zadanie szuka LKS „Oleśnia”. Obiekt ma być jak nowy już na początku listopada.

Jak będzie wyglądał stadion po zakończeniu prac? Kibice dostaną zadaszone trybuny, a zawodnicy dwie wiaty, punkt medyczny i piłkochwyty. Płyta główna boiska pójdzie do remontu. Obiekt zyska również, wysokie na 1,2 m, ogrodzenie oraz chodniki z kostki brukowej. W ramach przedsięwzięcia, klub kupi też kurtynę wodną, która zapewni mieszkańcom ochłodę podczas upałów.

Przetarg na przebudowę Urząd Gminy ogłosił we wtorek (23 czerwca). Potencjalni wykonawcy mają czas na złożenie ofert do  8 lipca

Unowocześnienie stadionu jest możliwe, bo LKS „Oleśnia” Oleśniki zdobył 300 tys. zł dofinansowania z UE. Pieniądze pochodzą z konkursu ogłoszonego przez Lokalną Grupę Działania „Dolina Giełczwi”.

– Bardzo nam zależało na zdobyciu pełnej kwoty dofinansowania. Dlatego czekaliśmy całą noc, na zmianę, żeby jako pierwsi złożyć nasz wniosek. Udało się, ile chcieliśmy tyle dostaliśmy – mówił nam tuż po podpisaniu umowy na dofinansowanie Karol Marek, prezes klubu.

Szacunkowy koszt inwestycji to 500 tys. zł, dlatego brakującą kwotę dołoży gmina. Dofinansowanie przebudowy pochodzi z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

rp

Artykuł przeczytano 70 razy

Last modified: 26 czerwca, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?