wtorek, 20 kwietnia 2021r.

Trawniki. Specjaliści ponownie przyjmą w przychodni! Kiedy?

Autor: |

Pandemia koronawirusa ograniczyła funkcjonowanie SPZOZ w Trawnikach. Jednak lekarze specjaliści wkrótce znowu przyjmą pacjentów z gminy.

Porady specjalistyczne i badania diagnostyczne lekarzy specjalistów zostaną uruchomione od kwietnia. Mieszkańców przyjmą: kardiolog, ortopeda, ginekolog, urolog i diabetolog.

– Podkreślam, że porady specjalistyczne przeznaczone są wyłącznie dla mieszkańców Gminy Trawniki i sfinansowane w całości ze środków budżetu gminy – podkreśla na Facebooku wójt Damian Baj. I dodaje: – Oznacza to, że każda porada specjalistyczna jest płacona nie przez NFZ tylko przez Gminę Trawniki.

SPZOZ w Trawnikach pokieruje przez najbliższych sześć lat dr Dorota Kierepka. Takie zadnie powierzył jej dzisiaj wójt.

Wszystkie informacje o działalności ośrodka można znaleźć na stronie internetowej www.spzoztrawniki.pl

Przy okazji władze gminy przypominają, że od końca stycznia trwają szczepienia przeciwko COVID-19. Zapisy prowadzone są tylko dla mieszkańców powyżej 70 roku życia. Trawnicki SPZOZ otrzymuje tygodniowo 30 dawek szczepionki. Dotychczas zaszczepionych zostało 150 osób (60 dwiema dawkami).

Kiedy zaczną się zapisy dla osób po 60 roku życia? Według informacji gminy, zapisy ruszą prawdopodobnie od 22 marca.

Uwaga! Od dzisiaj (1 marca) teleporady otrzymają osoby w wieku 7-64 lat. Pozostali mieszkańcy będą przyjmowani w ośrodku.

“Oczywiście, w przypadku zlecenia na wyroby medyczne, recepty, zaświadczenia osoby powyżej 65 roku życia również mogą kontaktować siew formie teleporady. Jest to nadal rekomendowana forma, gdyż ryzyko zakażenia wirusem Sars-Cov 2 jest nadal duże” – czytamy na stronie Urzędu Gminy w Trawnikach.

(rp)

Artykuł przeczytano 261 razy

Last modified: 1 marca, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?