poniedziałek, 26 lipca 2021r.

Trawniki. Most już gotowy!

Autor: |

Szczęśliwy koniec inwestycji, która trwało dłużej niż planowano. Jest nowa przeprawa w Biskupicach.

Most nad Giełczwią był w najgorszym stanie wśród podobnych obiektów należących do Starostwa Powiatowego w Świdniku. Teraz zmienił się, a nowa przeprawa, to nie wszystko – powstał dojazd do mostu wraz z chodnikiem po obu stronach rzeki.

– Było trudno dla wielu z nas, ale udało się! Obiekt mostowy na 100 lat użytkowych został dziś komisyjnie odebrany i formalnie oddany do użytkowania – napisał wczoraj w mediach społecznościowych Daniel Damian Baj, wójt Trawnik. Dodał: – Pomimo opóźnień i różnych komplikacji, cel został osiągnięty. Rozpoczęła się historia nowego mostu dla wielu pokoleń mieszkańców gminy i powiatu.

Budowa mostu ruszyła we wrześniu ubiegłego roku. Inwestycję zleciło Starostwo Powiatowe w Świdniku, a przetarg wygrała firma Dura z Lublina.

Roboty kosztowały 2,57 mln zł. Gmina Trawniki dołożyła do przedsięwzięcia 500 tys. zł, 1,25 mln zł pochodziło z ministerialnej subwencji, a resztę dał powiat.

Stara przeprawa była w fatalnym stanie, a inwestycja potrzebna. Jednak trwające miesiącami prace dały się we znaki mieszkańców, którzy musieli jeździć objazdami – czasem nawet 12 kilometrów naokoło.

Inwestycja trwała w środku pandemii. Pracownicy wykonawcy zachorowali na koronawirusa i przedsiębiorca poprosił o przełożenie terminu zakończenie prac. Ustalono, że most będzie gotowy w maju (pierwszy termin to grudzień).

(rp)

fot. facebook.com/daniel.baj.16

Artykuł przeczytano 215 razy

Last modified: 11 czerwca, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?