poniedziałek, 10 maja 2021r.

Trawniki. Boisko jak nowe

Autor: |

Ważna inwestycja sportowa zakończona. Przebudowane boisko w Oleśnikach jest już po oficjalnym odbiorze.

Inwestycja to wspólne dzieło LKS Oleśnia oraz gminy Trawniki. Klub wystarał się o unijną dotację. Pieniądze pozyskał z Urzędu Marszałkowskiego za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania “Dolina Giełczwi”. O wkład własny zadbały natomiast władze gminy. Przebudowa boiska kosztowała ok. 440 tys. zł, z tego 300 tys. zł to dofinansowanie. Projekt przebudowa został wykonany dzięki finansowej pomocy sołectwa Oleśniki.

Pomimo trwającej pandemii koronawirusa, wykonawca uporał się z pracami w terminie. Co udało się wykonać? Przede wszystkim powstała nowa płyta boiska.

– Teraz tego nie widać, ale tam poszły setki ton ziemi. To była też wartościowo najdroższa część inwestycji – tłumaczy Damian Baj, wójt gminy Trawniki. Poza nawierzchnią obiekt zyskał też nowe bramki, piłkochwyty, ogrodzenie, chodniki oraz wiaty dla kibiców i zawodników.

Z boiska skorzystają zawodnicy Ludowego Klubu Sportowemu Oleśnia oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Oleśnikach.

Jednak z rozgrywkami trzeba będzie poczekać do przyszłej jesieni. Powód? Trawa została wysiana, ale potrzeba czasu, żeby jej system korzeniowy zagęścił się. Do tego czasu Oleśnia będzie musiała grać i trenować na innych boiskach.

Wydarzenia sportowe to nie wszystko. Na boisku będzie można organizować imprezy samorządowe, zawody strażackie czy też dożynki.

(rp)

fot. facebook.com/daniel.baj.16

 

 

 

Artykuł przeczytano 563 razy

Last modified: 21 listopada, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?