piątek, 23 lutego 2024r.

Testy na minus

Autor: |

Przebadani pracownicy Urzędu Miasta nie mają koronawirusa. Zdrowy jest również starosta i najbliższe otoczenie osoby, u której w środę stwierdzono zarażenie.

W środę miasto obiegła informacja o stwierdzeniu zarażenia koronawirusem u pracownika Powiatowego Urzędu Pracy. Mężczyzna w przedziale wieku 41-60 lat przechodził chorobę bezobjawowo. Tego samego dnia na kwarantannę trafił, między innymi, starosta świdnicki, pracownicy Starostwa Powiatowego, Urzędu Miasta i Powiatowego Urzędu Pracy. Służby sanitarne zdecydowały o zamknięciu wydziału infrastruktury Starostwa Powiatowego i PUP. Obie instytucje mieszą się w tym samym budynku.

Wczoraj liczba osób objętych kwarantanną wynosiła ponad 190. W czwartek wszyscy, którzy mieli styczność z potwierdzonym w środę przypadkiem zostali przebadani. Wczoraj wieczorem i dzisiaj zaczęły docierać pierwsze wyniki.
– Testy u wszystkich pracowników, którzy mieli kontakt z potwierdzonym przypadkiem dały wynik ujemny – informuje Ewa Jankowska, sekretarz miasta.

Nie ma również przypadków zarażenia wśród osób z najbliższego otoczenia mężczyzny. Zdrowy jest także starosta Łukasz Reszka.
– Wszystkie wczorajsze wyniki osób przebadanych na koronawirusa są ujemne. Wśród nich jest również mój – mówi starosta i dodaje, że czeka na decyzję służb sanitarnych, która pozwoli mu na powrót do pracy.
Wczoraj specjalistyczna firma przeprowadziła kompleksowe odkażanie budynku przy al. Lotników Polskich 1. W tym przypadku również sanepid zdecyduje, kiedy mieszczące się w nim instytucje będą mogły wznowić pracę.

 

Artykuł przeczytano 4151 razy

Last modified: 5 czerwca, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »