środa, 19 czerwca 2024r.

Teatr namiętności

Autor: |

O ludzkich namiętnościach i miłości do teatru opowiadał spektakl „Trupa Rafaela”, który mogliśmy obejrzeć w poniedziałek w sali kameralnej Miejskiego Ośrodka Kultury. Pojawiające się na scenie postaci, kobiety i mężczyźni, prezentowały swoje historie, opowiadały o swoich marzeniach, rozterkach i nadziejach.

Pomimo tego, że galeria charakterów była bardzo zróżnicowana, to każda niosła ze sobą ciepło, przeżycia i doświadczenia, z którymi w jakimś stopniu widz mógł się identyfikować. Każda historia zawierała także sporą dawkę humoru, często wzbudzając  śmiech publiczności.

Spektakl powstał jako wynik pracy miłośników teatru, biorących udział w projekcie Inkubator Osterwy, czyli cyklu warsztatów realizowanych przez Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Projekt edukacyjny miał na celu zapoznanie uczestników z całym procesem twórczym, a więc nie tylko z grą aktorską, ale również reżyserią, scenografią, promocją, logistyką i innymi aspektami pracy w teatrze. Przedstawienie inspirowane tekstem „Casting” Magdaleny Wołłejko, zespół zrealizował pod opieką Edyty Ostojak-Mącik oraz Daniela Salmana, a wśród aktorów wystąpiły również świdniczanki: Anna Bryk i Beata Kamińska. Było to premierowe przedstawienie spektaklu, które publiczność nagrodziła długimi brawami.

10 czerwca spektakl zaprezentowany zostanie w Nałęczowskim Ośrodku Kultury, natomiast 23 czerwca w Teatrze Osterwy.

mk

Artykuł przeczytano 72 razy

Last modified: 5 czerwca, 2024

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content