czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Tarcze dla „Bronka” i „Baczka”

Autor: |

I Liceum Ogólnokształcące im. W. Broniewskiego oraz II Liceum Ogólnokształcące im. K. K. Baczyńskiego uplasowały się na podium w Rankingu „Perspektywy” 2024, zdobywając tym samym tytuł „Brązowej Tarczy”.

Wysokim, 26. miejscem w województwie lubelskim może pochwalić się I LO.

– Jesteśmy z tego powodu bardzo zadowoleni. Ten wynik jest zarówno sukcesem nauczycieli, jak również ogromnym zaangażowaniem i pracą uczniów – mówi Tomasz Król, dyrektor I LO. Dodaje: – Nasza szkoła jest otwarta na potrzeby uczniów, rozwijamy ich zdolności, oferując różnego rodzaju zajęcia i dostosowując do ich potrzeb naszą ofertę edukacyjną.

„Brąz” trafił również do II LO, które wśród lubelskich szkół znalazło się na 38. pozycji.

– Ranking jest dla nas pewnego rodzaju sprawdzianem. Cieszymy się, że mamy „Brązową Tarczę”, lecz nie spuszczamy z tonu. Na pewno będziemy starali się poprawić tę lokatę. Na wynik składa się wiele czynników i nie wszystkie są zależne od nas. Niestety, czasem powrót „do normalności” odbywa się kosztem nauki – komentuje Mirosław Król, dyrektor II LO.

Ranking „Perspektywy” kierowany jest głównie do uczniów oraz ich rodziców, którzy stoją przed podjęciem decyzji dotyczącej wyboru dalszej ścieżki kształcenia. Jak zapewniają jego twórcy, klasyfikacja jest oparta na obiektywnych i mierzalnych danych. Kryteria, jakie wzięto pod uwagę, to: wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych, sukcesy w olimpiadach oraz osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych.

Artykuł przeczytano 222 razy

Last modified: 16 stycznia, 2024

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content