sobota, 24 lutego 2024r.

Tak dla nakrętek

Autor: |

Pod koniec ubiegłego roku pisaliśmy o pojemniku na nakrętki, który miałby stanąć w naszym mieście. Podobne można spotkać już, na przykład w Koninie, gdzie mieszkańcy wrzucają plastikowe nakrętki, a kwota uzyskana z ich sprzedaży jest przekazywana na rzecz potrzebujących.

Na pomysł postawienia konstrukcji w Świdniku wpadł radny Marcin Magier. Jego inicjatywa zainteresowała Urząd Miasta, który poprosił producenta pojemników o wycenę.

– Przewidywany koszt jego wykonania to kwota około 6 tys. zł netto. Po zabezpieczeniu odpowiednich środków finansowych, wydział infrastruktury i zamówień publicznych złoży zamówienie – odpowiada na interpelację burmistrz Waldemar Jakson.

Decyzji o tym, w którym miejscu stanie pojemnik, jeszcze nie ma.

– Będziemy na ten temat rozmawiać z radnym, który jest w stałym kontakcie z mieszkańcami, by wybrać odpowiednią lokalizację – tłumaczy Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

Radny Marcin Magier proponuje, by były to miejsca ogólnodostępne i takie, które znają mieszkańcy: – Pojemnik mógłby stanąć przy Urzędzie Miasta, placu Konstytucji 3 maja lub w pobliżu Miejskiego Ośrodka Kultury. Świdniczanie wielokrotnie udowodnili, że mają ogromne serca i gotowi są nieść pomoc wszystkim, którzy jej potrzebują. Jestem przekonany, że taki pojemnik będzie stanowić swego rodzaju impuls do podejmowania kolejnych inicjatyw charytatywnych. Nie bez znaczenia jest również walor edukacyjny. W tej chwili niemal wszystkie gminy zmagają się z problemem gospodarowania odpadami, pojemnik będzie więc stanowić dodatkową możliwość prowadzenia recyklingu oraz przyczyni się do podnoszenia świadomości ekologicznej mieszkańców.

af, fot. www.facebook.com/Kolorowa-ściana-Dobra-instalacja

Artykuł przeczytano 1012 razy

Last modified: 30 kwietnia, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »