niedziela, 21 lipca 2024r.

Tajemnice ludowej wycinanki

Autor: |

Zajęcia z rękodzieła artystycznego są bardzo popularną formą spędzania czasu. Nie brakuje ich również w naszym mieście. Świdniczanie chętnie wykonują stroiki wielkanocne i bożonarodzeniowe, nietypową biżuterię, ekologiczne torby czy ozdobne poduszki. Po raz pierwszy jednak mogli nauczyć się robić ludowe wycinanki. A na te nietypowe warsztaty dzieci, młodzież i dorosłych zaprosiła Filia nr 2 Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej.

Wszyscy uczestnicy piątkowego spotkania doskonale się bawili, poznając różne techniki i wzory, od tych najprostszych po bardziej zaawansowane, i oczywiście próbując samodzielnie stworzyć kolorowe wycinanki.

– Mieliśmy również okazję zapoznać się z historią i kulturą polskiej wycinanki, która stanowi najbardziej charakterystyczny element naszej sztuki ludowej. Warsztaty były doskonałą formą nauki, relaksu i odpoczynku. Dziękuję wszystkim uczestnikom. Ogromne podziękowania kieruję do Wiktorii, uczennicy I Liceum Ogólnokształcącego, która należy również do Zespołu Tańca Ludowego „Leszczyniacy”, za tę wspaniałą inicjatywę, ciekawe poprowadzenie zajęć i cenne wskazówki – mówi Paulina Zakrzewska, kierownik F nr 2.

Dla tych, którzy nie mogli przyjść na wycinanki, placówka mieszcząca się przy ul. Piłsudskiego 6A ma kolejne propozycje. 16 i 23 lipca odbędą się „Spotkania z literaturą”, zajęcia dla dzieci w wieku 4-12 lat. 6, 13 i 20 sierpnia  zaplanowano zajęcia warsztatowe z książką dla dzieci w wieku 4-12 lat. Natomiast 20 sierpnia, o godz. 17.00, najmłodsi będą mogli spróbować swoich sił w malowaniu na kamieniach.

aw, fot. F nr 2

Artykuł przeczytano 69 razy

Last modified: 9 lipca, 2024

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content