sobota, 24 lutego 2024r.

Szykują się do świąt

Autor: |

W świdnickim oddziale Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów przygotowania do świąt Bożego Narodzenia idą pełną parą. Kilka ostatnich spotkań poświęcono na robienie bombek, które ozdobią związkową i domowe choinki.

Tym razem panie, za namową Krystyny Kulik, postanowiły wykonać świąteczne ozdoby z pianki brokatowej.
Przepis na bombkę: wycinamy kółka o średnicy 6 lub 8 cm. Na jedną ozdobę potrzeba ich 16. Składamy je na pół i przecinamy. Połówkę sklejamy w trójkącik. Dwa trójkąty sklejamy do siebie, by ponownie powstało półkole. Nakładamy je jedno na drugie, sklejając ze sobą prostym brzegiem. Następnie rozkładamy półkola i tworzymy bombkę. W środek wkładamy zwinięty w rulon kawałek pianki, z zamocowanym sznureczkiem. Najlepiej używać kleju na gorąco, by ozdoba była trwalsza.
– Bombki mogą być jedno, dwu lub trzykolorowe. Wszystko zależy od naszej fantazji. Takie ozdoby można podarować komuś w prezencie. Na pewno będą też pięknym dopełnieniem świątecznego wystroju domu. Są przecież wyjątkowe, bo wykonane własnoręcznie. Resztki pianki możemy wykorzystać do zrobienia kartek bożonarodzeniowych – mówi Anna Stachyra, przewodnicząca PZERiI w Świdniku.
Podczas bombkowego spotkania seniorzy opowiedzieli nam, w jaki sposób w domu przygotowują się do świąt i jakie tradycje pielęgnują. Zdradzili również przepisy na wyjątkowe dania, która pojawiają się na ich wigilijnym stole. Przeczytacie o tym w Głosie już niebawem.

aw

Artykuł przeczytano 3646 razy

Last modified: 5 grudnia, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »