sobota, 06 czerwca 2020r.

Szukają nowych talentów

Autor: |

Mimo pandemii Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Rodziny Wiłkomirskich w Świdniku przygotowuje się do rozpoczęcia kolejnego semestru. Placówka wciąż prowadzi rekrutację dzieci i młodzieży do swoich klas. Zainteresowani mogą przesyłać podania drogą mailową.

Przyszli muzycy mogą kształcić się z gry na fortepianie, gitarze, skrzypcach, wiolonczeli, kontrabasie, flecie poprzecznym, saksofonie, klarnecie, akordeonie, perkusji oraz trąbce. Nauka w szkole odbywa się w cyklach sześcioletnim oraz czteroletnim. Pierwszy skierowany jest do dzieci w wieku 6-10 lat, natomiast drugi do kandydatów w wieku 8-16 lat.

– Nauka gry na instrumencie oraz bezpośredni kontakt z muzyką od wczesnych lat uczą wrażliwości na piękno, ale także kształtują w dziecku systematyczność, cierpliwość i poczucie odpowiedzialności – mówi Beata Olszańska, dyrektor PSM I stopnia im. Rodziny Wiłkomirskich.

Szczegóły na temat zapisów na rok szkolny 2020/2021, kwestionariusz oraz pliki do pobrania dostępne są na stronie placówki, w zakładce „Rekrutacja”. Dokumenty należy przesyłać na e-mail: sekretariat@psm.swidnik.pl lub tradycyjną pocztą na adres: ul. Króla Pole 7, 21-040 Świdnik.

Informacje o terminach lekcji przygotowawczych oraz badaniach przydatności do kształcenia muzycznego zostaną podane po ustaniu zagrożenia epidemicznego. Szczegóły można uzyskać także pod nr tel. 698 64 45 67 lub 662 30 30 47.

af

Artykuł przeczytano 420 razy

Last modified: 14 maja, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?