piątek, 23 lutego 2024r.

Szkoły szykują się do otwarcia

Autor: |

Świdnickie podstawówki przyjmą uczniów z trzech najmłodszych roczników od 25 maja. Do najbliższego poniedziałku rodzice mają czas na zadeklarowanie uczestnictwa swojego dziecka w zajęciach. Od 18 maja ruszy hala sportowa przy SP nr 7, a na obiektach przyszkolnych będzie mogło przebywać więcej osób.

W tym tygodniu rząd zapowiedział otwarcie szkół podstawowych dla najmłodszych dzieci. Zajęcia, ale tylko opiekuńcze, mają rozpocząć się od 25 maja. W placówkach ma obowiązywać taki sam reżim sanitarny jak w przedszkolach. Wcześniej, bo już w poniedziałek, będzie można prowadzić zajęcia dla dzieci o specjalnych potrzebach.
– W przypadku naszego miasta chodzi o 70 dzieci niepełnosprawnych i 13 biorących udział w zajęciach z wczesnego wspomagania rozwoju – mówi Ewa Jankowska, sekretarz miasta. – Natomiast w szkołach podstawowych, pracownicy sprawdzają właśnie ilu rodziców zdecyduje się na wysłanie dzieci do szkół.
Czas na zadeklarowanie uczestnictwa w zajęciach mija w poniedziałek. – Na podstawie uzyskanych informacji wprowadzimy odpowiednie rozwiązania sanitarne i organizacyjne – tłumaczy E. Jankowska. – Będziemy mieli do wyboru dwie opcje. Jeśli zgłosi się niewielu uczniów wówczas będą przebywać w łączonych grupach, a nauczyciele dalej będą prowadzić zajęcia online. Natomiast jeśli w danej klasie będzie ponad 50 proc. uczniów, wówczas lekcje będą równocześnie prowadzone „na żywo” w sali i w internecie.
Dodatkowo w szkołach od 25 maja zostaną również uruchomione świetlice. W tej chwili w placówkach gromadzone są także środki ochrony oraz płyny do dezynfekcji.

Sportowe rozluźnienie

Od najbliższego poniedziałku ponownie będzie można korzystać z hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 7. jednocześnie będzie mogło w niej przebywać 26 osób. Również od 18 maja zostanie zwiększona liczba korzystających w tym samym czasie z przyszkolnych obiektów sportowych. Od poniedziałku na każdym z nich będzie mogło przebywać 14 osób oraz dwóch trenerów.

Artykuł przeczytano 2094 razy

Last modified: 15 maja, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »