piątek, 23 lutego 2024r.

Szepty ciszy Roberta Bąka

Autor: |

Od 4 listopada, w Galerii „Za Szybą” Miejskiego Ośrodka Kultury, będzie można oglądać wystawę malarstwa abstrakcyjnego Roberta Bąka. „Szepty ciszy i inne ćwiczenia z istnienia” to kolejny już portret wewnętrzny artysty, konsekwentnego w swoim postrzeganiu świata i opowiadaniu go obrazami skłaniającymi do refleksji.

Wielokrotnie nagradzany malarz i twórca niebanalny, mieszka w Świdniku i swoją wrażliwością artystyczną chętnie dzieli się z mieszkańcami naszego miasta.

– Ekspozycja w Miejskim Ośrodku Kultury to zbiór moich osobistych symboli i znaków, przeżyć, wspomnień, pragnień i myśli, których nie zawsze potrafię nawet sam sobie wytłumaczyć. Raczej odczuwam je intuicyjnie i tak też maluję. Zmieniam styl, techniki i formy. Nieustanie pragnę odkrywać, poznawać, dlatego też nie umiem umieścić siebie w żadnej ze współczesnych tendencji artystycznych – mówi Robert Bąk.

Artysta dodaje, że w swoich poszukiwaniach skupia się na uzewnętrznieniu przeżyć, utrwaleniu obrazu emocji, nawet jeśli są one mocno stonowane, a niedopowiedzenia, metafory, wieloznaczność symboli, przypadek, wokół którego czasem buduje całą opowieść, są tożsame z jego naturą. Tworzenie to dla świdniczanina eksperyment, czas poszukiwania własnego języka, ćwiczenie z istnienia.

Finisaż wystawy zaplanowano na 25 listopada, o godz. 18.00.

ow

Artykuł przeczytano 1064 razy

Last modified: 2 listopada, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »