piątek, 23 lutego 2024r.

Szafa znowu pomaga

Autor: |

To już trzecia zima, podczas której Świdnicka Szafa Ciepła będzie pomagać potrzebującym. W jej wnętrzu nie zabraknie zimowej odzieży, przeznaczonej dla osób borykających się z trudną sytuacją życiową. 

3 lata temu inicjatorami akcji byli Komenda Powiatowa Policji w Świdniku oraz ówczesne Miejskie Centrum Usług Socjalnych (dziś Centrum Usług Społecznych). Mebel miał dawać ciepło dzięki ubraniom, ale też czynić je w relacjach międzyludzkich, w tym szczególnym okresie, jakim była ograniczająca kontakty pandemia koronawirusa. Ponieważ sprawdził się w obu przypadkach, pomaga nadal. W ubiegłym roku akcja zyskała szerszy zasięg. O to, by wnętrze szafy cały czas było pełne, dbali nie tylko świdniczanie, ale, na przykład, również  osoby z Lublina.

Od kilku dniu w kolorowym meblu, stojącym przy ogrodzeniu Dziennego Domu Seniora, wiszą już kurtki, płaszcze, swetry i bluzy. Są również czapki i szaliki. Wystarczy otworzyć drzwiczki i wybrać coś, co będzie przydatne.

– Zachęcamy do korzystania z zawartości szafy. Pamiętajmy tylko, by po wybraniu potrzebnej rzeczy, zamykać drzwiczki. W ten sposób zabezpieczymy przed deszczem czy śniegiem to, co pozostało w środku – mówi komisarz Magdalena Szczepanowska z KPP w Świdniku.

Organizatorzy proszą, by osoby chcące oddać ciepłe rzeczy – odzież, ale też na przykład koce, przynosiły je do Dziennego Domu Seniora, po uprzednim kontakcie telefonicznym pod numerem 81 751 62 00. Ważne jest, by wszystko było czyste i w dobrym stanie, aby mogło jeszcze posłużyć innym.

– Pamiętajmy, że szafa to nie miejsce, w którym zostawiamy zbędne nam, zniszczone rzeczy – podkreśla Beata Portka, zastępca dyrektora CUS. – W tej chwili najbardziej potrzebne są ubrania męskie, przede wszystkim kurtki. Będziemy na bieżąco sprawdzać zawartość i dokładać odzież. 

– Prosimy również, by nie zostawiać w szafie żywności, bo takie przypadki się zdarzają. Nie jest to miejsce przeznaczone do tego typu pomocy – dodaje M. Szczepanowska.

aw

Artykuł przeczytano 738 razy

Last modified: 1 grudnia, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »