poniedziałek, 22 lipca 2024r.

Świętowali złote gody

Autor: |

Kilkanaście par świętowało dzisiaj złote gody, czyli 50-lecie pożycia małżeńskiego. Z tej okazji, na uroczystym spotkaniu w Urzędzie Miasta, burmistrz Waldemar Jakson wręczył szanownym jubilatom medale przyznane przez Prezydenta RP.

– Ta uroczystość ma charakter niecodzienny, ale jakże ważny, zarówno dla jubilatów, jak i dla nas, gospodarzy tego spotkania. Minęło już 50 lat od kiedy zdecydowaliście państwo wspólnie iść przez dalsze swoje życie, zawierając związek małżeński, przysięgając sobie miłość, wierność i przyjaźń. Dzisiaj jesteśmy świadkami, że słowa waszej przysięgi małżeńskiej złożone zostały w pełni świadomie i z dużą odpowiedzialnością. Z okazji jubileuszu, w imieniu prezydenta Andrzeja Dudy, mam zaszczyt i ogromną przyjemność wręczyć państwu odznaczenia za długoletnie pożycie małżeńskie. Jako burmistrz dziękuję wam za to, że rozpoczęliście budowę naszego miasta. Bez waszego wysiłku i pracy nie byłoby Świdnika. Życzę wam zdrowia, szczęście i jeszcze wielu lat wspólnego życia – mówił burmistrz Waldemar Jakson.

Pamiątkowe medale trzymali: Halina i Henryk Bernatowie, Halina i Zygmunt Bociągowie, Anna i Jerzy Dąbscy, Karolina i Jan Dziurowie, Barbara i Józef Gumieniczek, Krystyna i Ryszard Kot, Danuta i Jan Kotowscy, Marianna i Roman Ładni, Elżbieta i Walerian Łobińscy, Regina i Ryszard Mazurowie, Barbara i Zbigniew Piekarscy, Lidia i Ignacy Siotorowie, Alina i Tadeusz Szalakowie, Czesława i Stanisław Szczepaniukowie, Janina i Stanisław Talarowscy, Stanisława i Stanisław Tarkowscy, Danuta i Józef Terepora, Halina i Stanisław Welcowie.
Na uroczystości pojawiły się również pary, które mogą pochwalić się ponad 50-letnim stażem małżeńskim: Alina i Henryk Brygołowie, Krystyna i Marian Dudzińscy, Grażyna i Jan Jargiłowie (51-lecie), Kazimiera i Marian Dziedzicowie, Regina i Józef Nieznaj (52-lecie), Helena i Jerzy Małajowie (56-lecie).
60 lat wspólnego życia, czyli diamentowe gody obchodzili natomiast: Regina i Stanisław Bożymowie, Adela i Władysław Szubowie, Anna i Józef Szumiłowie.
Dyplomy z rąk burmistrza odebrały pary, które 50-lecie świętowały kilka lat wcześniej: Helena i Tadeusz Czerwonogrodzcy (55-lecie), Regina i Zygmunt Kozakowie, Halina i Bolesław Bury (60-lecie), Alina i Kazimierz Gromada (63-lecie), Zyta i Eugeniusz Opalińscy (64-lata), Marianna i Bronisław Ciepłowscy, Danuta i Mieczysław Wysoccy (56-lecie).

aw

Artykuł przeczytano 2454 razy

Last modified: 15 czerwca, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content