środa, 21 października 2020r.

Święto Pieczonego Ziemniaka

Autor: |

To wydarzenie na stałe już wpisało się w kalendarz Przedszkola Integracyjnego nr 5. Jesienna zabawa przy ognisku sprawia nie tylko dużo radości, ale jest też okazją do poznania różnych ciekawostek związanych ze świętem.

W tym roku, ze względu na ograniczenia związane z epidemią koronawirusa, organizatorzy zmienili formułę przedszkolnej imprezy. Nie brali w niej udziału rodzice, a dzieci były podzielone na grupy. Mimo tych niedogodności, piątkowa zabawa udała się wyśmienicie.

Podczas spotkania przy ognisku, przedszkolaki  poznały historię wędrówki ziemniaków z Ameryki Południowej do Europy, układały cykl rozwoju ziemniaka i wymieniały potrawy z tych warzyw. Miały również okazję do spróbowania jak smakują pieczone ziemniaki. Zanim jednak trafiły one do ogniska, dzieci musiały wykonać zadanie – odszukać je w ogródku, a następnie wykopać. Okazało się to dość łatwe, gdyż to właśnie przedszkolaki wczesną wiosną same sadziły bulwy na grządkach. W tym dniu w menu placówki królowały potrawy z ziemniaków.

Spotkanie przygotowały panie z grup Montessori: Małgorzata Bełczącka, Jolanta Sendys, Katarzyna Jonasz, Anna Madeja, Justyna Słowińska, Aneta Kołodziej-Osek. Nad oprawą muzyczną wydarzenia czuwał Janusz Lawgmin.

ow, fot. P nr 5

 

Artykuł przeczytano 270 razy

Last modified: 12 października, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?