czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Świdnik.TV: Sobota dla młodych

Autor: |

Jesteś uczniem szkoły podstawowej albo ponadpodstawowej i masz skończone 13 lat? Jeśli tak, to w sobotę koniecznie weź udział w jednym z działań organizowanych w ramach Dnia Młodzieży. Studio programu Świdnik.TV, realizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury, gościły Nela Borowiec, Oliwia Nowacka i Natalia Sobasik. Uczennice, które zaangażowały się w organizację wydarzenia, opowiedziały jakie atrakcje czekają na ich rówieśników.

Przygotowania do Dnia Młodzieży trwały już od kilku miesięcy. Młodzież ze wszystkich świdnickich szkół co chwilę dzieliła się nowymi pomysłami na to, co warto zorganizować i co sprawiłoby im najwięcej frajdy.

Bohaterki dzisiejszego odcinka opowiedziały o pracy nad wydarzeniem, o tym, jak trudna jest to praca i skąd w ogóle pomysł na organizację wydarzenia.

Poniżej przypominamy program Dnia Młodzieży, który odbędzie się już w tę sobotę:

godz. 13:00 – rozpoczęcie imprezy w muszli koncertowej przy Dziennym Domu Seniora CUS, pokaz tańca (Anna Kolomieitseva), wspólny taniec „Kizomba”, wata cukrowa i malowanie tematycznych makijaży
godz. 13:30-17:00 – gra terenowa „Labirynt Strachu”, a także gra w szachy (MOK, I piętro), planszówki oraz układanie kostki Rubika (CUS, ul. Norwida 2)
godz. 17:30-19:30 – projekcja filmu w kinie „Lot”
godz. 20:00-21:55 – silent disco, korty tenisowe przy PCEZ
godz. 21:55 – pokaz fajerwerków, plac przy PCEZ

Na organizację świdnickiego Dnia Młodzieży udało się otrzymać dofinansowanie z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej. Sponsorzy: Urząd Miasta Świdnik, Komitet ds. Pożytku Publicznego, Narodowy Instytut Wolności, Rządowy Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich, Szczepanówka. Partnerzy: Stowarzyszenie Wspólnota Świdnicka, Centrum Usług Społecznych i Fundacja Aktywnej Pomocy.

Artykuł przeczytano 429 razy

Last modified: 16 listopada, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content