piątek, 01 marca 2024r.

Świdnik na stronach biblioteki

Autor: |

W Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej dostępnych jest wiele publikacji dotyczących naszego miasta i regionu. Oprócz tradycyjnych wydawnictw książkowych, można również skorzystać z e-booków w wersjach do pobrania online.

– Czytelnicy mają do wyboru opowieści o historii, sporcie, lotnictwie, ludziach związanych ze Świdnikiem, ale też bibliografię miasta czy przewodnik turystyczny. To wszystko co w wersji cyfrowej posiadamy, a co dotyczy historii miejsca i miasta. Zachęcamy do zapoznania się z tymi zbiorami – mówi Piotr Jankowski, dyrektor MPBP.

Największym powodzeniem cieszą się takie wydawnictwa, jak: wspomnienia z czasów okupacji hitlerowskiej i działań wyzwoleńczych „Ocalić od zapomnienia” Maksymiliana Mieczysława Jarosza czy „Szkoła pilotów LOPP” w opracowaniu Piotra Jankowskiego.

Publikacje dostępne są na stronie http://www.bibliotekaswidnik.pl/index.php/…/nasze-publikacje

Książka mówiona

Dzięki udziałowi placówki w projekcie „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabo widzących” świdniczanie z dysfunkcją wzroku mogą korzystać z ponad 2300 cyfrowych publikacji. Program finansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i realizowany przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym “Larix”.

– Kilka dni temu otrzymaliśmy 130 nowych książek. Zapraszamy do ich wypożyczania. W MediaStrefie posiadamy cztery urządzenia Czytak. To w pełni przystosowany do potrzeb osób niewidomych odtwarzacz, który rozmiarami przypomina średniej wielkości telefon komórkowy i jest prosty w obsłudze. Odtwarza muzykę, książki i słuchowiska zapisane w formacie mp3, DAISY (formacie Czytaka), a dzięki syntezatorowi mowy Ivona odczytuje również pliki tekstowe – wyjaśnia bibliotekarz Łukasz Groszek.

Biblioteka udostępnia Czytak na 60 dni wraz z odpowiednim kablem i ładowarką, a wypożyczający może liczyć na szybkie szkolenie z obsługi urządzenia.

Dla wygody Czytelników placówka wprowadziła możliwość wgrywania utworów na Czytaka online. Trzeba tylko skontaktować się z pracownikiem czytelni, pod numerem telefonu 81 751 28 04 wewn.24 lub 512 777 553, albo od razu wysłać zamówienie na e-mail: informatyk@bibliotekaswidnik.pl, wpisując sygnatury wybranych książek z katalogu Larix. Później wystarczy odwiedzić placówkę, podpisać odbiór Czytaka i cieszyć się nagraniami.

Katalog książek mówionych oraz regulamin korzystania z urządzenia do odtwarzania dostępne są na stronie http://www.bibliotekaswidnik.pl/index.php/korzystaj/621-posluchaj-czytaka

aw

 

Artykuł przeczytano 1082 razy

Last modified: 4 czerwca, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »