środa, 19 czerwca 2024r.

Świdnik jest smart

Autor: |

Świdnik może pochwalić się kolejną nagrodą. Miasto otrzymało tytuł Smart Gmina, w ramach Programu Promocji Gmin „Business Excellence 2019”, którego organizatorem jest Lubelski Klub Biznesu. Kapituła doceniła nowoczesny i innowacyjny sposób uszczelniania systemu gospodarowania odpadami, który wdrożyło nasze miasto.

Gala finałowa odbyła się w ubiegłą środę, w Lublinie. Wyróżnienie dla naszego miasta odebrała sekretarz Ewa Jankowska: – Doceniono nasze innowacyjne rozwiązanie w gospodarowaniu odpadami. Chodzi o aplikację zdobytą w ramach rządowego programu GovTech, w którym uczestniczyliśmy jako jedyny samorząd w kraju.
Miasto postawiło przed firmami, start-upami i osobami indywidualnymi zadanie polegające na rozwiązaniu problemu związanego z gospodarowaniem odpadami. Miały opracować algorytm, któ­ry porównując gromadzone przez gminę i samorządowe jednostki dane, wskaże osoby, u których w deklaracjach śmie­ciowych pojawiły się nieprawidło­wości.
Już podczas testów wskazano 92 adresy, w przypadku których poja­wiły się nieścisłości. W stosunku do 28 z nich zostały one potwierdzone i skorygowane. Dzięki aplikacji udało się też znaleźć mieszkańców, którzy, na przykład, od kilku lat nie płacili za wywóz śmieci.

kal, fot. www.facebook.com/BusinessExcellenceProgramPromocji

Artykuł przeczytano 1964 razy

Last modified: 19 czerwca, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content