niedziela, 24 września 2023r.

Świdniczanka znowu gromi

Autor: |

13 kolejka nie okazała się pechowa dla zawodników Świdniczanki Świdnik Mały. Lider lubelskiej klasy okręgowej pokonał w Stężycy ostatnie w tabeli Mazowsze 5:0.

Mecz rozpoczął się od błyskawicznego prowadzenia Świdniczanki. Już w trzeciej minucie Piotr Wójcik dograł do niezawodnego Bartłomieja Mazurka, który otworzył wynik. Trzy minuty później znów „zamieszany” w gola był Wójcik, który oddał silny strzał na bramkę gości. W tej akcji niefortunnie interweniował Mariusz Utnicki, pakując piłkę do własnej siatki. Napór gości nie słabł i w 33 minucie Mateusz Wilk, dokładnym podaniem, obsłużył Piotra Bednarka. Ten, efektowanym lobem, podwyższył wynik na 3:0. Trzy minuty później było już 4:0. Kolejną bramkę, znowu po podaniu Wójcka, strzelił Mazurek.

Po przerwie niewiele się zmieniło. Świdniczanka wciąż atakowała i, w 53 minucie, trafienie zaliczył Piotr Wójcik. Po tym golu trener Paweł Pranagal zdjął z boiska trzech podstawowych zawodników. Gra straciła nieco na jakości. Świdniczanka wciąż stwarzała sytuacje podbramkowe, ale nie potrafiła już pokonać bramkarza Mazowsza.

W kolejnym meczu Świdniczanka podejmie na własnym boisku LKS Stróża, a więc nastęną drużynę z dołu tabeli. Szykuje się więc szansa na wysokie zwycięstwo. Początek spotkania w niedzielę, 3 listopada, o godzinie 14.00.

Mazowsze Stężyca – Świdniczanka Świdnik Mały 0:5 (0:4)

Bramki: Mazurek (3’, 36’), Utnicki (6’ samobójcza), Bednarek (33’), Wójcik (53’).

Świdniczanka: Kowalczyk – Kowalski, Pawłowski, Grzegorczyk, Martyna, Orzędowski, Wójtowicz (80’ Gadomski), Bednarek (70’ Pędlowski), Wilk, Mazurek (60’ Miazga), Wójcik (72’ Wołodko) .

Artykuł przeczytano 1317 razy

Last modified: 30 października, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »