piątek, 23 lutego 2024r.

Świdniczanka wygrała Puchar

Autor: |

Piłkarze Świdniczanki nie mieli żadnych problemów z młodą drużyną Lublinianki. Podopieczni Łukasza Gieresza rozbili rywali 5:1 i tym samym sięgnęli po Puchar Polski na szczeblu LZPN.

Świdniczanka od początku meczu kontrolowała grę, choć pierwsze minuty było dość spokojne. Początkowo goście udanie przeszkadzali w konstruowaniu ataków. Worek z bramkami rozwiązał się w 27 minucie. Wówczas Hubert Kotowicz wyłożył piłkę Michałowi Zuberowi, a ten otworzył wynik meczu. Trzy minuty później doskonale w polu karnym przeciwnika zachował się Łukasz Strug. Przełożył sobie rywala i strzelił na 2:0. Minęło kolejne pięć minut i było już 3:0. Paweł Socha posłał piłkę na skrzydło do Dawida Skoczylasa, ten w łatwy sposób ograł obrońcę i wrzucił na głowę Struga, który ponownie wpisał się na listę strzelców. Zdecydowanie najładniejsza bramka padła w 43 minucie. Jej autorem był Arkadiusz Bednarczyk. Wychowanek Motoru Lublin huknął zza pola karnego, a piłka po jego strzale znalazła się w okienku bramki Lublinianki.

Po przerwie Świdniczanka nieco spuściła z tonu. Gra toczyła się w wolniejszym tempie, którego gospodarze nie chcieli już forsować. Swoje szanse w tej połowie miała także Lublinianka, ale brakowało im cierpliwości pod bramką Świdniczanki. W drugiej części meczu wszedł na boisko Michał Paluch. Były napastnik Lublinianki wyraźnie miał ochotę na ukąszenie swojej byłej drużyny. Najpierw z pomocą gościom po jego strzale przyszedł słupek, ale co się odwlekło, to nie uciekło, a Paluch zaliczył swoje trafienie. W doliczonym czasie gry honorową bramkę strzeliła Lublinianka po dośrodkowaniu ze skrzydła. Ostatecznie Świdniczanka wygrała aż 5:1 i mogła po meczu wznieść swoje trofeum za wygranie Pucharu.

W kolejnej fazie Świdniczanka zagra w półfinale wojewódzkiego etapu Pucharu Polski. Tam czeka już wygrany z okręgu zamojskiego – Gryf Gmina Zamość.

Świdniczanka – Lublinianka 5:1 (4:0)

Bramki: Zuber (27), Strug (30, 35), Bednarczyk (43), Paluch (82) – Mazur (90).

Świdniczanka: Socha (61 Gosik) – Kowalski, Kanarek, Ptaszyński, Bednarczyk (37 Sikora), Kutyła, Nawrocki, Skoczylas (46 Łopuszyński), Kotowicz (61 Paluch), Zuber, Strug (66 Janczarek).

Lublinianka: Błażucki – Misiurek (61 Kwiatkowski), Płocki, Brzyski, Szczepaniak, Wdowicz (46 Sternik), Gorecki (46 Matyjaszczyk), Malec (74 Drąg), Flis (61 Choina), Knapp (65 Żmuda), Skrzycki (46 Mazur).

fot. Natalia Kulbicka

Artykuł przeczytano 726 razy

Last modified: 11 maja, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »