piątek, 05 czerwca 2020r.

Świdniczanka w IV lidze!

Autor: |

Prezesi wojewódzkich związków piłki nożnej zdecydowali o zakończeniu rozgrywek ligowych od czwartej w dół oraz młodzieżowych. We wtorek, 12 maja, poznamy rozstrzygnięcia dotyczące trzeciej ligi.

Podczas spotkania w siedzibie PZPN ustalono, że uznane zostaną awanse na podstawie aktualnych tabel, po ostatniej rozegranej kolejce. Jednocześnie zrezygnowano ze spadków. W tabeli lubelskiej klasy okręgowej prowadzi Świdniczanka Świdnik Mały. Oznacza to, że w 60. rocznicę powstania klubu, drużyna wywalczyła historyczny awans do czwartej ligi.

Podopieczni Pawła Pranagala są rewelacją tego sezonu. Słyną szczególnie z dobrej skuteczności. W 16 meczach strzelili aż 78 bramek.

– Długo przyszło nam czekać na decyzje o dalszych losach rozgrywek. Z każdym dniem mniej prawdopodobne było ich wznowienie. Czekaliśmy więc na ostateczne rozstrzygnięcia. Docierały do nas informacje, że możliwe jest zatwierdzenie awansów bez uwzględniania spadków. Teraz po potwierdzeniu tego faktu, jesteśmy niesamowicie szczęśliwi, że udało nam się wypełnić cel, jako postawiła sobie drużyna, jej sztab, zarząd oraz kibice. Świdniczanka zasłużyła na czwartą ligę. Zespół to grupa ambitnych, dobrze znających się nie tylko z boiska ludzi, który chce tworzyć historię. Zarząd zapewnia nam wielkie wsparcie na każdej płaszczyźnie. Mamy też wspaniałych kibiców, którym losy Świdniczanki nie są obojętne. Jeszcze sporo radości przed nami – powiedział Karol Kowalski, kapitan Świdniczanki.

Jeszcze w zimie prezes Grzegorz Żuchnik zapewniał, że drużyna jest gotowa na czwartą ligę. – Jeśli chodzi o finanse, to jesteśmy przygotowani na grę jeszcze wyżej. Razem z prezesem Nigro prowadzimy firmy, które są od wielu lat na rynku, więc to nie jest dla nas wielki problem. Między klasą okręgową a czwartą ligą nie ma aż takiej różnicy – przekonywał G. Żuchnik.

We wtorek, 12 maja poznamy decyzję o przyszłości trzeciej ligi, w której występuje Avia Świdnik.

mo

Artykuł przeczytano 836 razy

Last modified: 8 maja, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?