sobota, 20 lipca 2024r.

Świdniczanina Roku czas wybrać

Autor: |

Pandemia wywróciła nasze życie do góry nogami, ale jednego nie zdołała zmienić. Po raz 21. odbędzie się Plebiscyt na Świdniczanina Roku. Przypomnijmy, że laureatami rywalizacji, wybranymi przez naszych Czytelników byli przedstawiciele różnych zawodów, środowisk i zainteresowań. Od pedagogów, pracowników kultury, artystów, po reprezentantów biznesu i osobę duchowną. Srebrny Atlas stoi również na honorowym miejscu u krwiodawców z klubu HDK przy PZL-Świdnik.

Osób i instytucji zacnych, zasłużonych dla naszej społeczności i rozsławiających ją, czasem nawet po całym świecie, jest wciąż pod dostatkiem. Dlatego nie mieliśmy problemu ze sporządzeniem listy kandydatów. Tym razem będą nimi: Andrzej Śliwa, od lat związany z lotnictwem i PZL-Świdnik, pracujący obecnie w Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym. Uczestniczył, między innymi, w akcji ratowania ofiar pioruna, który w sierpniu ubiegłego roku uderzył w grupę turystów przebywających na szczycie Giewontu.

Kolejnym kandydatem do tytułu jest Andrzej Słotwiński, którego można by określić mianem najofiarniejszego z ofiarnych. Przez dziesiątki lat działalności w klubie Honorowych Dawców Krwi przy PZL-Świdnik nie tylko sam oddał rekordową ilość najcenniejszego leku, ale także wychował kilka pokoleń krwiodawców, które kontynuują 42-letnią tradycję klubu

40 lat działalności obchodził w ubiegłym roku Spółdzielczy Dom Kultury. Jest placówką, która w cieniu kulturalnych „potentatów”, prowadzi bardzo pożyteczną działalność wśród młodych i dorosłych świdniczan, rozwijając coraz to nowe jej obszary.

Ubiegłorocznym jubilatem jest również Zespół Tańca Ludowego „Leszczyniacy”. W ciągu 35 lat pracy nie tylko zaszczepił miłość do muzyki i ojczystego folkloru setkom młodych świdniczan, ale również dał im okazję zwiedzenia prawie wszystkich zakątków świata.

Już za tydzień, 9 października ukaże się pierwszy kupon plebiscytowy. Ostatni opublikujemy 13 listopada. Swoje głosy można dostarczyć osobiście lub nadsyłać na adres redakcji (21-040 Świdnik, al. Lotników Polskich 24) do 17 listopada.

jmr

 

Artykuł przeczytano 4157 razy

Last modified: 23 października, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content