sobota, 24 lutego 2024r.

Świdnickie smakowanie

Autor: |

Szykuje się nie lada gratka dla miłośników zdrowego i smacznego odżywiania, ale też fanów motoryzacji i dobrej zabawy. 18 czerwca, na placu Konstytucji 3 maja odbędzie się „Świdnickie Smakowanie Regionalnych Frykasów”. Organizatorem spotkania jest Centrum Usług Społecznych.

– To pierwsza tego typu impreza w mieście. Zaprosiliśmy kilkudziesięciu wystawców z małych, lokalnych firm. Chcemy w ten sposób promować ich wyroby, które są  smaczne, zdrowe i ekologiczne, od wędlin, serów, przez zioła, miody, po piwa i wina. Będzie można spróbować, na przykład, biłgorajskiego pieroga. Przygotowaliśmy również innego rodzaju atrakcje, między innymi koncert zespołu „Muzyka z kapelusza”, strefę motocykli, zabawy dla dzieci. Będzie losowanie nagród dla osób, które zakupią jakiś produkt. Jeśli nasza propozycja spodoba się mieszkańcom, pomyślimy o cyklicznym organizowaniu takiego wydarzenia – mówi Andrzej Mańka, dyrektor CUS.

Kiermasz zaplanowano w godz. 10.00-17.00. Ponad 30 wystawców zdrowej, ekologicznej żywności z całego regionu lubelskiego zaprezentuje najbardziej oryginalne, smaczne i wyszukane produkty wytwarzane w manufakturach domowych. Odbędą się pokazy kulinarne, w tym możliwość degustacji potraw słowiańskich, konkursy oraz prelekcje specjalistów, na przykład „Jak prowadzić zdrowy tryb życia?”. Zainteresowani skorzystają z porad dietetyka. W Strefie Relaksacji staną leżaki. Tam też będzie można zakupić, a potem delektować się pyszną kawą, ciastkami, sorbetami i lodami. Dla fanów motoryzacji powstanie Moto-Strefa ze Świdnickim Klubem Motocyklowym „Usarz”. Będzie można obejrzeć maszyny, zrobić sobie przy nich zdjęcie. Zabawy dla dzieci poprowadzą animatorzy z Grodu Słowiańskiego oraz firmy „Flame”. Dostępne będą bezpłatnie skakańce i dmuchańce, zaplatanie warkoczyków i malowanie twarzy. Maluchy wezmą też udział w warsztatach pod hasłem „Smacznie i na wesoło”. Na placu Konstytucji 3 maja zagra nałęczowski zespół „Muzyka z kapelusza”, który w swoim repertuarze ma utwory polskie z okresu międzywojennego, a także światowe standardy muzyki rozrywkowej.

– Serdecznie zapraszamy całe rodziny. Będzie smacznie, zdrowo, muzycznie, tanecznie i wesoło, więc na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Mamy nadzieję, że w niedzielę, 18 czerwca, świdniczanie będą się dobrze bawili i odpoczywali razem z nami – dodaje Renata Elmerych, organizator społeczności lokalnej CUS, pomysłodawczyni wydarzenia.

Impreza realizowana jest w ramach V edycji projektu grantowego dla społeczności lokalnych „Moje Miejsce na Ziemi”, finansowanego przez Fundację PKN Orlen. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Świdnik -Waldemar Jakson.

aw

 

Artykuł przeczytano 878 razy

Last modified: 7 czerwca, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »