niedziela, 19 maja 2024r.

Świdnicki Dzień Seniora

Autor: |

Wtorek należał do seniorów, którzy w Centrum Kultury obchodzili swoje święto. Na uroczystości, zorganizowanej przez Miejskie Centrum Usług Socjalnych i świdnicki oddział Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, nie zabrakło śpiewu, tańca, występów teatralnych i dobrej zabawy.

– Dzień Seniora to szczególne święto. Wam, ludziom starszym, należy się szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość i mądrość, jakimi obdarowujecie młodsze pokolenia. Niesiecie ciepło i zrozumienie, kultywujecie stare obrzędy i zwyczaje. Dzisiaj chcemy uczcić ten piękny dzień i podziękować wam, drodzy seniorzy, za wasze złote serca, ręce, wiedzę i doświadczenie – mówiła do zgromadzonych Anna Stachyra, przewodnicząca oddziału rejonowego PZERiI w Świdniku.
Gratulacje seniorom złożyła Ewa Jankowska, sekretarz miasta: – Frekwencja na tej uroczystości świadczy, że 65-letni Świdnik jest doskonałym miejscem nie tylko dla dzieci i osób czynnych zawodowo, ale też dla państwa. Stanowicie potencjał miasta i dajecie nam sposobność do myślenia, w jaki sposób zapewnić wam komfortowe życie. Zawsze chętnie będziemy służyli pomocą przy inicjatywach, które podejmujecie. W imieniu własnym i burmistrza Waldemara Jaksona, gratuluję pięknej aktywności i życzę dużo zdrowia.
Do uczestników spotkania zwrócił się też Włodzimierz Radek, przewodniczący RM: Kilkanaście lat temu powołano do życia Miejskie Centrum Usług Socjalnych. Podejmuje wiele inicjatyw godnych uwagi. Odbywają się tam letnie potańcówki, wystawy plastyczne, różnego rodzaju spotkania. Seniorzy próbują nam w pewien sposób uzmysłowić i pokazać piękno dnia codziennego i naszego miasta. Są także strażnikami tradycji, również tych świdnickich, a także patriotyzmu, religii, najważniejszych wartości.
Władze miasta uhonorowały osoby, które działają na rzecz seniorskiego środowiska. Dyplomy otrzymali: Andrzej Krygier, Anna Stachyra i Helena Czerwonogrodzka.
Natomiast listy gratulacyjne za długoletnią przynależność do PZERiI odebrali: Szymon Arasimowicz, Halina Bełdowska, Teresa Celej, Janina Podkowa-Piłat, Tadeusz Tatrzański, Stanisława Wójcik, Krystyna Kulig i Bożena Siewak.
Rozstrzygnięto również konkurs plastyczny i rękodzieła. Wyróżniono wszystkich, którzy zgłosili prace. Byli to: studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku, państwo Andrejasowie, grupa rękodzieła ze Spółdzielczego Domu Kultury, członkowie PZERiI i sekcji emerytów Związku Nauczycielstwa Polskiego, podopieczni MCUS i WTZ, Klub Seniora z Trawnik.
Na scenie wystąpili: Klub Seniora „Spokojna przystań” (SDK), grupy „Motyle”, „Ach to my” i „Pasjonaci” (PSONI Świdnik), zespoły Podzamcze z Mełgwi i „Druga młodość” z Trawnik. Świdniccy seniorzy zaprezentowali się z aktorami Świdnickiej Grupy Teatralnej „Teatr Drogi” w spektaklu „Zaczarowana dorożka”, wyreżyserowanym przez Anetę Stodulską-Sowę. Panie przygotowały także wyjątkowy pokaz mody. Pokazały się w sukniach letnich i strojach sportowych, ale największe emocje wzbudziły jako przedstawicielki różnych zawodów.
Zgromadzeni mieli też okazję wysłuchać z asp. Elwiry Domaradzkiej, oficera prasowego KPP w Świdniku. Ostrzegała przed różnego rodzaju oszustwami, których ofiarami najczęściej padają osoby starsze.
aw

« z 5 »

Artykuł przeczytano 4764 razy

Last modified: 2 października, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content