wtorek, 22 września 2020r.

Świdnicka odsłona „Dróg nadziei”

Autor: |

30 lipca, o godz. 19.00, rozpocznie się koncert online z cyklu „Drogi nadziei”, przygotowany przez Gospel Rain pod dyrekcją Grzegorza Głucha. Transmisja będzie prowadzona z Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku, a obejrzymy ją na profilu Facebookowym chóru. Jako gość specjalny zaśpiewa Wojciech Cugowski, znakomity gitarzysta, wokalista i kompozytor.

„Drogi nadziei” to cykl pięciu koncertów chóru oraz zespołu Gospel Rain, realizowanych w ramach projektu „Kultura w Sieci”, ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ze względu na pandemię odbywają się one online. Pierwszy, zatytułowany „Odwaga i wiara”, transmitowano z kościoła pw. Św. Andrzeja Boboli w Lublinie. Skoncentrowany był wokół nauczania i świadectwa św. Jana Pawła II.

– Druga odsłona naszego projektu, który nosi tytuł „Braterstwo. Solidarność”, nieprzypadkowo została umiejscowiona w Świdniku. Dokładnie 40 lat właśnie w tym mieście ruszył pierwszy kamień w lawinie wydarzeń, które przyniosły wolność Polsce i Europie. Rocznica Lubelskiego Lipca’1980 jest dla nas wyjątkową okazją, aby zaśpiewać o darze braterstwa, solidarności, walki o wyzwolenie. Dlatego w katalogu piosenek jakie zagramy, znajdą się nowe aranżacje znanych pieśni i hymnów związanych z epoką zmagań o wolność – czytamy na stronie chóru.

Publiczność wysłucha też wspomnień Urszuli Radek, legendy świdnickiej „Solidarności”.
Świdnicki koncert organizowany jest przez Good News Music, przy wsparciu Stowarzyszenia Artystycznego „GR” i MOK w Świdniku. Ma nie tylko wymiar duchowy i muzyczny, ale także charytatywny. Artyści i publiczność mogą wspomóc 2-letniego Ksawerego Rynkiewicza, chorego na rdzeniowy zanik mięśni typu 2. Zbiórka pieniędzy odbywa się poprzez stronę www.siepomaga.pl/Gospel Rain śpiewa dla Ksawcia.

aw, fot. Gospel Rain

Artykuł przeczytano 158 razy

Last modified: 24 lipca, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?