czwartek, 28 października 2021r.

Świdniccy gladiatorzy powalczą na Ukrainie

Autor: |

Trzech zawodników świdnickiego klubu GLADIO otrzymało powołania do reprezentowania naszego kraju na Mistrzostwach Europy amatorskiego MMA. 15 listopada Ci sami zawodnicy będą reprezentować Polskę na mistrzostwach świata w pankrationie. Obie prestiżowe imprezy rozegrane zostaną na Ukrainie.

Doborowy tercet, który ma szansę przywieźć do kraju medale to Paweł Grzeszczak, Marcin Błaziak i Karol Borowiec. Dwóch ostatnich zawodników to świdniczanie. Paweł Grzeszczak walczy w kategorii wagowej 65,8 kg. Jest aktualnym mistrzem Polski, doświadczonym zawodnikiem zajmującym w rankingu amatorskiego MMA trzecią lokatę. Pracowity, skromny dysponujący znakomitą techniką. Z kolei Marcin Błaziak jest młodym i utalentowanym fighterem wagi półciężkiej (77,1 kg). Świdniczanin zajmuje pierwsze miejsce w rankingu amatorskiego MMA, bez względu na podziały wiekowe i wagowe. Ma na koncie cztery złote medale. Karol Borowiec to z kolei doświadczony zawodnik wagi średniej (83,9 kg). Trener tajskiego boksu. Tytan pracy i dyscypliny, w klubie znany jako bardzo wymagający przeciwnik.

– Długo przygotowywaliśmy się na mistrzostwa Europy. Nie chcę zapeszyć, ale chłopaki mają bardzo duże szanse na sukces – ocenia Wojciech Klimkiewicz, trener świdnickich zawodników. – Grzeszczak i Błaziak niedawno wywalczyli złote i srebrne medale na mistrzostwach Polski. Borowiec zdobył brąz. Z minionych Mistrzostw Polski GLADIO przywiozło ze sobą 7 medali!

Mimo wysokiego poziomu umiejętności i dużej ilości sportowych osiągnięć, w klubie panuje iście rodzinna atmosfera. Miejmy nadzieję, że zawodnicy znowu dadzą nam powody do radości. O ich startach podczas międzynarodowych zmagań na Ukrainie będziemy informować na bieżąco.

Warto wspomnieć, że w połowie października zapowiada się również emocjonująca impreza w Lublinie. W hali MOSiR wystartują bowiem pierwsze mistrzostwa Polski w pankrationie.

Przypomnijmy, GLADIO to czołowy klub sportowy w Polsce. Jest na pierwszym miejscu w rankingu amatorskiego MMA. Założycielem i trenerem jest utytułowany sportowiec Wojciech Klimkiewicz, który usytuowany jest na pierwszej pozycji w rankingu najlepszych trenerów MMA w kraju.

słs, fot. www.facebook.com/mmagladio

Artykuł przeczytano 472 razy

Last modified: 4 października, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?