poniedziałek, 20 maja 2024r.

Świątecznie u emerytów

Autor: |

Świdnicki oddział Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów bardzo dba o zachowanie świątecznych tradycji. Zorganizował spotkanie, podczas którego nie zabrakło życzeń oraz dzielenia się jajkiem, a także rozmów o nadchodzącej Wielkanocy.

– Niech święta wniosą do naszych serc wiosenną radość i świeżość, a także pogodę ducha, spokój, ciepło i nadzieję. Nie żałujmy sobie dobrych słów i otwórzmy serca dla innych, by atmosfera Wielkiej Nocy trwała nie tylko w ten świąteczny czas – podkreślała Anna Stachyra, przewodnicząca świdnickiego związku.
Kilka słów do seniorów skierowali też zaproszeni goście. – Znalazłem się w waszym gronie po raz pierwszy, ale od razu poczułem domową, rodzinną atmosferę. Życzę wam, aby trwała przez cały czas i aby radość, którą widzę na waszych twarzach, gościła na co dzień – mówił starosta Łukasz Reszka.
Życzenia od władz miasta przekazał wiceburmistrz Andrzej Radek: – Niech przyświeca wam nadzieja, która daje możliwość osiągania wszystkich celów, jakie sobie stawiacie. Wszystkiego dobrego i wesołych świąt.
Radości i uśmiechu oraz pięknego przeżywania Wielkiej Nocy w gronie najbliższych życzyła zgromadzonym Beata Portka, kierownik Miejskiego Centrum Usług Socjalnych.
Na świątecznym stole, przy którym zgromadziło się ponad 30 osób, nie zabrakło białego barszczu, faszerowanych jajek, pasztetów, sałatek i oczywiście drożdżowych bab. Smakołyki przygotowały członkinie PZERiI.
aw

Artykuł przeczytano 2746 razy

Last modified: 16 kwietnia, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content