piątek, 01 marca 2024r.

Świąteczne msze w sieci

Autor: |

Dzisiaj w kościele katolickim rozpoczyna się Triduum Paschalne – najważniejsze wydarzenie w roku liturgicznym. W tym czasie wierni będą wspominać mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. W związku z epidemią, Archidiecezja Lubelska zachęca do przeżywania i uczestniczenia w nabożeństwach za pośrednictwem transmisji internetowych, telewizyjnych i radiowych. Msze święte oraz liturgie będą prowadzone również ze świdnickich kościołów.

Parafia pw. NMP Matki Kościoła

Parafia przygotowała transmisję internetową wieczornej mszy świętej w Wielki Czwartek. Eucharystia rozpocznie się o godz. 18.00, na kanale kościoła na YouTube.

Również w Wielki Piątek wierni będą mogli bezpiecznie uczestniczyć w uroczystościach. O godzinie 17.00 rozpocznie się Droga Krzyżowa, natomiast o godz. 18.00 zostanie odprawiona Liturgia Męki Pańskiej.

Wigilia Paschalna, czyli liturgia sprawowana w Wielką Sobotę, odbędzie się o godz. 20.00, także za pośrednictwem internetu.

Rezurekcja tradycyjnie zacznie się o godz. 6.00. Transmisję z nabożeństwa będzie można obejrzeć na kanale parafii, na YouTube. W niedzielę transmisję z mszy świętej o godz. 10.00 pokaże także Telewizja TKŚ.

Parafia pw. Św. Józefa

Transmisję nabożeństw za pośrednictwem sieci przygotowuje również parafia pw. Św. Józefa. W Wielki Czwartek msza święta odbędzie się o godz. 17.00. W Wielki Piątek Droga Krzyżowa będzie transmitowana o godz. 16.15, natomiast liturgia o godz. 17.00. Wigilia Paschalna sprawowana w Wielką Sobotę jest zaplanowana o godz. 19.00. W niedzielę msze święte obejrzymy online w godzinach: 6.00, 10.00, 11.30 i 17.00. Wszystkie będą dostępne na kanale parafii, na YouTube.

Parafia pw. Św. Kingi

Wszystkie nabożeństwa i msze święte będą transmitowane internetowo także z parafii pw. Św. Kingi. W Wielki Czwartek msza odbędzie się o godz. 18.00. W Wielki Piątek Drogę Krzyżową zaplanowano o 17.00, a Liturgię Męki Pańskiej o godz. 18.00. W Wielką Sobotę Wigilię Paschalną zaplanowano o godz. 19.00, natomiast niedzielne msze święte o godz. 6.00, 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00. Wszystkie będzie można zobaczyć na kanale kościoła, na YouTube.

Święcenie pokarmów w domach

W tym roku, w Wielką Sobotę w kościołach nie będzie poświecenia pokarmów na wielkanocny stół. Wyjątkowo tegoroczna „święconka” będzie miała charakter liturgii domowej. W niedzielę, przed śniadaniem rodzice lub inna osoba dorosła odmówi modlitwę błogosławieństwa i poświęci pokarmy. Treść błogosławieństwa można znaleźć na stronach świdnickich parafii oraz Archidiecezji Lubelskiej.

af

Artykuł przeczytano 2176 razy

Last modified: 9 kwietnia, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »