czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Strażacy zapraszają krwiodawców

Autor: |

Andrzej Słotwiński, prezes honorowy Klubu HDK-PCK im. Bł .KS. Jerzego Popiełuszki przy „PZL –Świdnik” i Paweł Kochalski, prezes OSP KSRG  w Piaskach zapraszają do uczestnictwa w akcji honorowego oddawania krwi, którą zaplanowano na najbliższą niedzielę, 21 stycznia.

– Ze strażakami z Piask współpracujemy owocnie już od dłuższego czasu. Szczególnie zaangażowany jest Zbigniew Dziewiela, strażak i krwiodawca, który ma już na koncie oddane kilkadziesiąt litrów bezcennego leku. Ambulans będzie oczekiwał na chętnych tradycyjnie przed budynkiem OSP KSRG w Piaskach. Pamiętajmy, że do oddania krwi należy się odpowiednio przygotować. Kilka dni przed akcją powinno się pić dużo płynów, przede wszystkim wodę, soki owocowe i warzywne, w ilości około 2 l dziennie. Na dwie doby przed oddaniem krwi nie wolno pić alkoholu. Do punktu poboru krwi powinno się przyjść wyspanym i wypoczętym, po lekkim posiłku. Należy wziąć ze sobą dokument tożsamości ze zdjęciem i nr PESEL  – mówi Andrzej Słotwiński

– Hasłem tej akcji oraz  kolejnych organizowanych  do  jubileuszowego, 2025 roku będzie: 115 litrów krwi na 115-lecie OSP KSRG w Piaskach. Zachęcamy do udziału, a dla uczestników niedzielnej akcji przygotowaliśmy symboliczne upominki – dodaje Paweł Kochalski.

Akcja honorowego krwiodawstwa rozpocznie się o godz. 8.00 i potrwa do godz. 12.00. Siedziba OSP w Piaskach mieści się przy ul. Strażackiej 9.

Artykuł przeczytano 214 razy

Last modified: 18 stycznia, 2024

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content