poniedziałek, 20 maja 2024r.

Starostwo Powiatowe wesprze Avię

Autor: |

Do grona sponsorów Miejskiego Klubu Sportowego Avia Świdnik dołączyło Starostwo Powiatowe w Świdniku. Umowę podpisano do końca roku, ale jest szansa, że współpraca potrwa dłużej.

Już od wielu tygodni, nieoficjalnie mówiło się, że może dojść do tego ruchu. Nowy starosta świdnicki, Łukasz Reszka, to były prezes MKS Avia, który zasiadał na tym stanowi­sku przez dwa lata. To on przepro­wadził klub przez proces przekształ­cenia ze stowarzyszeń w spółkę. Dzięki temu duma lotniczego mia­sta nie zniknęła z piłkarskiej i siat­karskiej mapy naszego kraju. Rok później w struktury klubu włączona została kolejna sekcja – pięściarska.

– Z dużym optymizmem patrzymy na działalność spółki, dlatego przy­staliśmy na propozycję współpracy – mówi Łukasz Reszka. – Głęboko wierzymy, że przyniesie ona korzy­ści obu zainteresowanym stronom. Avia to największy i najbardziej rozpoznawalny klub w naszym po­wiecie. Zależało nam, by być jego partnerem.

W podobnym tonie wypowiedział się Radosław Szczerba, sternik żółto – niebieskich, sprawujący tę funkcję od niespełna trzech miesięcy.

– Musimy dbać o systematyczny rozwój, a bez pozyskiwania nowych sponsorów może się to okazać nie­zwykle trudne – zaznacza Radosław Szczerba. – Cieszę się, że dołączył do nas tak stabilny partner. Nasz klub to nie tylko zespoły seniorskie, ale także kilkuset młodych adep­tów trzech dyscyplin sportowych. Wspólnie z powiatem chcemy, by Avia kojarzyła się nie tylko ze Świd­nikiem, ale i regionem.

tf

Artykuł przeczytano 1688 razy

Last modified: 22 lutego, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content