niedziela, 19 maja 2024r.

Sprzęt wspierający osoby niepełnosprawne i starsze

Autor: |

Osoby niepełnosprawne i starsze na co dzień muszą mierzyć się z wieloma trudnościami podczas wykonywania zwykłych czynności. Wejście po schodach, utrzymanie równowagi i wiele innych sytuacji związane jest z ograniczeniami ruchowymi. Wsparciem dla nich okaże się sprzęt pomocniczy.

Sprzęt pomocniczy dla osób niepełnosprawnych

Godziwe warunki do codziennego funkcjonowania należą się każdej osobie. Przebywanie wciąż w jednej pozycji siedzącej lub leżącej może mieć negatywny wpływ nie tylko na kondycję fizyczną, ale także psychiczną u osób starszych i niepełnosprawnych. Sprzęt pomocniczy dla osób niepełnosprawnych Prolifter będzie mobilizował ich do działania. To także element, który stanie się wsparciem w trakcie ćwiczeń rehabilitacyjnych. Do dyspozycji jest sprzęt dla osób niepełnosprawnych, jaki można wykorzystać do przenoszenia ciężaru ciała, do załatwiania potrzeb fizjologicznych, itp.

Jaki sprzęt dla niepełnosprawnych i starszych?

Odpowiedź uzależniona jest od indywidualnych potrzeb pacjenta. Niekoniecznie musi być to wyrób medyczny, który pomaga w utrzymaniu równowagi. Może być to jednak elektryczny łazik schodowy, który służy do przenoszenia pacjenta razem z wózkiem pomiędzy poszczególnymi piętrami. Wielu seniorów wykorzystuje balkonik rehabilitacyjny, który służy im podparciem podczas chodzenia. Do wyboru są również schodołazy transportowe, które są w stanie sprawić, że nie będzie konieczności noszenia pacjentów po schodach na własnych rękach. W codziennym życiu przydać się może także podnośnik wannowy dla osób niepełnosprawnych, pionizator i wiele innych. Wózek inwalidzki należy do najczęściej wykorzystywanych, jakie służą również tym osobom mającym problemy z poruszaniem w efekcie przebytych zabiegów chirurgicznych na kończyny dolne.

Sprzęt medyczny, który zapewnia bezpieczeństwo

Chcąc kupić takie akcesoria, jakie w codziennych czynnościach ma wykorzystywać osoba niepełnosprawna, na pewno należy zwrócić uwagę na to, czy posiadają one certyfikaty, które świadczą o tym, że zostały one wcześniej przebadane. Nawet, jeżeli chodzi o sprzęt do łazienki dla niepełnosprawnych(np. krzesło toaletowe, akcesoria do kabiny prysznicowej, jakie można wykorzystać do mycia głowy ), balkonik do nauki chodzenia i wiele innych. Tak, aby mieć pewność, że taki sprzęt nie będzie w stanie negatywnie wpłynąć na zdrowie osób, które będą je wykorzystywać.

Sprzęt medyczny, który wykonany jest z wysokiej jakości materiałów, można otrzymać w sklepach stacjonarnych i internetowych. W ich ofercie znaleźć można łóżka rehabilitacyjne, rampy aluminiowe, rowery trójkołowe, koncentratory tlenu, sprzęt fitness do rehabilitacji, krzesła ewakuacyjne i wiele innych produktów, razem z częściami zamiennymi.

/REKLAMA/

 

Artykuł przeczytano 382 razy

Last modified: 2 października, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content