czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Spotkanie ze słodkościami i anegdotkami

Autor: |

W Filii nr 3 Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej odbyło się kolejne spotkanie Klubu Seniora. To wydarzenie, przy słodkim ciastku, jest organizowanie co miesiąc, już od trzech lat.

Głównym tematem marcowego spotkania było dbanie o urodę. Katarzyna Ciołek z Filii nr 3, inicjatorka działań KS, przedstawiła prawdziwą historię sztucznych rzęs. Przy okazji zostały zaprezentowane dostępne w bibliotece książki, które mogą zainteresować osoby chcące się dowiedzieć czegoś nowego o kosmetykach i sposobach dbania o urodę.

Magdalena Antończak, kierownik F nr 3, przytoczyła praktyczne porady jak dbać o urodę, jakich używać kosmetyków i jak dbać o coraz bardziej wymagającą i delikatniejszą z wiekiem cerę. Zebrane panie były zainteresowane trikami przydatnymi w pielęgnacji urody. Same chętnie dzieliły się anegdotami o wpadkach z nią związanych. Opowiadały o nieudanych fryzurach, zmianach w wyglądzie powodujących życiowe komplikacje, które z biegiem czasu wydają się już tylko zabawne.

Każde spotkanie w Klubie Seniora ma inny temat przewodni. Czasem to porady ogrodowe, żywieniowe, czasem spotkanie z psychologiem, z osobą pokazującą ćwiczenia usprawniające czy dzielenie się wrażeniami z egzotycznych podróży. Ale przygotowane tematy to tylko punkt wyjścia dla żywej, wesołej i spontanicznej dyskusji.

– Bardziej mi zależało na tym, żeby się spotkać i pogadać. Obojętnie o czym rozmawiamy. Ale jak ktoś ma coś na sercu, to i to przegadamy – opowiada Katarzyna Ciołek.

Uczestniczki różnią się temperamentem, łączą je jednak żywe umysły, ciekawość tego, co się dzieje w Świdniku, przyjazne zainteresowanie innymi ludźmi. Panie przyznają, że czekają na comiesięczne spotkania.

– Strasznie tęsknimy za sobą. Cały miesiąc, tyle się nazbierało – z uśmiechem mówią członkinie Klubu Seniora. – Bardzo zżyłyśmy się ze sobą.

Kiedy panie się spotykają, Filię nr 3 przepełnia radosna, ciepła, pełna luzu atmosfera. Żywo reagujące, uważne, pełne pozytywnej energii uczestniczki są najlepszą wizytówką tych wydarzeń.

ek

 

Artykuł przeczytano 92 razy

Last modified: 4 kwietnia, 2024

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content