sobota, 24 lutego 2024r.

Sposób na recykling

Autor: |

Elektryczne lasy, a także szachy oraz łaziki marsjańskie wykonane z recyklingu elektrośmieci. Brzmi trochę jak obrazki z powieści science fiction? Nic bardziej mylnego! Te i wiele innych nietypowych przedmiotów można było dziś zobaczyć, a nawet wykonać podczas ekologicznego pikniku, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 4.    

– Nasze działania wychodzą poza utarte schematy i bardzo się z tego cieszę. Jestem pewna, że niestandardowe warsztaty eko realizowane z naciskiem na działania praktyczne z pewnością zainteresują młodych mieszkańców Świdnika – mówi Kinga Rodkiewicz z Fundacji Odzyskaj Środowisko.

Podczas wydarzenia uczniowie wzięli udział w warsztatach tworzenia elektrycznych lasów i turnieju szachowym. Zagrali też w ekoMilionerów, zobaczyli, jak wyglądają ule wykonane z bębnów od pralek i poznali ciekawostki z życia pszczół, o których opowiedział im świdnicki pszczelarz Krzysztof Kukawski. Chętni mogli także sprawdzić, czy tron zbudowany z klawiatur jest wygodny i jak się nosi biżuterię z recyklingu.

Wydarzenie zorganizowali: Miasto Świdnik, SP nr 4, Miejski Ośrodek Kultury, Fundacja Odzyskaj Środowisko oraz Aura Eko, organizacja odzysku sprzętu elektrycznego i elektronicznego w ramach projektu Elektryczne Śmieci.

« z 2 »

Artykuł przeczytano 1094 razy

Last modified: 25 października, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »