czwartek, 25 lipca 2024r.

Spory kredyt dla Panattoni

Autor: |

Lider światowego rynku powierzchni przemysłowych Panattoni, realizujący inwestycję w Strefie Aktywności Gospodarczej w Świdniku, pozyskał środki na fabrykę dla firmy Trilux. Deweloper otrzymał kredyt w wysokości 18 300 300 euro.

– Trilux powierzył nam budowę bardzo ważnej inwestycji – swojej najnowszej, a zarazem pierwszej w Europie Środkowo-Wschodniej fabryki. Będzie ona miała strategiczne znaczenie dla ekspansji firmy w skali międzynarodowej – pozwoli nie tylko na zwiększenie mocy produkcyjnych, ale także usprawnienie logistyki i rozwój nowych produktów, by docelowo stać się kluczowym hubem w tej części kontynentu. Naszą rolą jest dostarczenie idealnie dopasowanego obiektu, w tym przypadku dodatkowo w bardzo krótkim czasie. Panattoni wyspecjalizowało się w realizacjach zakładów produkcyjnych szytych na miarę, co dostrzegają także instytucje finansowe. Dziękujemy Alior Bankowi za udzielenie finansowania na inwestycję, która przyczyni się do rozwoju całego regionu – w nowym obiekcie znajdzie pracę około 250 osób – mówi Karina Trojańska, Chief Financing & Operating Officer w Panattoni.

Fabryka będzie miała powierzchnię 23 tys. mkw. Inwestycja realizowana jest w zgodzie ze standardami certyfikacji „BREEAM”. Budynek zostanie wyposażony w nowoczesne rozwiązania technologiczne, zarówno pod względem oświetlenia, jak i materiałów budowlanych. Ukończenie budowy zaplanowano na czerwiec tego roku.

Trilux w Świdniku

Trilux jest niemieckim producentem oświetlenia LED. Firma działa na polskim rynku od 2005 roku. W Świdniku planuje produkcję opraw oświetleniowych. Zatrudnienie znajdzie w niej 250 osób.

Inwestycja ma zapewnić firmie nowe możliwości produkcyjne, logistyczne i montażowe, jak również rozwój produktów i usług IT. Będzie stanowiła uzupełnienie oferty zakładów działających już w niemieckim Arnsbergu oraz hiszpańskiej Saragossie.

af, fot. https://panattonieurope.com

 

 

 

Artykuł przeczytano 461 razy

Last modified: 4 kwietnia, 2024

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content