poniedziałek, 10 maja 2021r.

Sportowe planowanie za miliony

Autor: |

Pierwszy z wniosków wpłynął do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w połowie marca. Obejmuje budowę zadaszenia nad boiskiem dla piłkarzy. Władze ratusza mogłyby uzyskać nawet 50 – procentową dotację do tego zadania.

Wnioski na dofinansowanie inwestycji sportowych już złożono w ministerstwie. W tzw. międzyczasie ratusz wybrał wykonawcę dokumentacji projektowej zadaszonej hali nad boiskiem piłkarskim.

– Wniosek dotyczy bocznego boiska przy stadionie miejskim. Spełnia ono podstawowe kryteria techniczne sformułowane przez ministerstwo. Posiada odpowiednie wymiary i sztuczną nawierzchnię. Do wniosku dołączyliśmy również wymagane informacje dotyczące kryteriów sportowych: liczby grup i osób trenujących na boisku, sukcesy sportowe w ostatnich pięciu latach i profesjonalizm szkolenia w sensie fachowego przygotowania kadry trenerskiej – wyliczał Marcin Dmowski, zastępca burmistrza. – Planowane zadaszenie jest nowatorskim rozwiązaniem, pozwalającym na prowadzenie treningów również w okresie jesienno- zimowym. Wnioskowaliśmy o maksymalne dofinansowanie o jakie można było się starć.

Rozpatrywanie wniosku potrwa około trzech miesięcy. Przedstawiciele ratusza liczą na wsparcie, bo szacunkowy koszt przedsięwzięcia jest pokaźny. Inwestycja wyliczono na ponad 2,5 mln zł. Planowane dofinansowanie mogłoby sięgnąć nieco ponad 1 mln zł. Dodatkowo urzędnicy będą się starali o odzyskanie VAT-u, co zmniejszyłoby koszty budowy.

W tzw. międzyczasie ratusz rozpoczął poszukiwanie firmy, która mogłaby wykonać projekt zadaszenia. Już wiadomo, że zadaniem zajmie się spółka IB NVEST z Zabrza. Na przygotowanie dokumentacji ma czas do 14 września. Planowana prace obejmują wykonanie tymczasowego zadaszenia boiska z wykorzystaniem hali pneumatycznej o wymiarach 108m x 74m.

Przedstawiciele ratusza planują również prace przy obiektach sportowych w Szkole Podstawowej nr 5. Pod koniec marca urzędnicy złożyli wniosek do Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu o dofinansowanie przebudowy obiektów. Całość zadania wyceniono na około 5,6 mln zł. Ratusz będzie się starał o 1,5 mln zł dotacji. Inwestycja obejmie modernizację segmentu, w którym mieszczą się, między innymi basen i sale sportowe. Budynek ma zyskać nową klatkę schodową dostosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych. W pozostałych pomieszczeniach zostaną wymienione płytki i posadzki. Remont czeka również instalacje i elewację zewnętrzną budynku.

Artykuł przeczytano 325 razy

Last modified: 23 kwietnia, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?