czwartek, 02 grudnia 2021r.

Sport i kultura od jutra „na żywo”

Autor: |

Od piątku swoje drzwi dla widzów otwiera Kino „Lot”. W repertuarze już pojawiły się pierwsze filmy. Na gości czekają również baseny i sauny w Parku Avia.

Szef rządu zapowiedział luzowanie obostrzeń w miniony piątek. Pierwsze zmiany wchodzą w życie od jutra. Mają wstępnie obowiązywać do 28 lutego.

– Nasze decyzje będą obowiązywać przez 2 tygodnie, żeby wszyscy mogli się odpowiednio przygotować do zmian – mówił premier Mateusz Morawiecki. – Wsłuchujemy się w głosy przedsiębiorców, ale też jesteśmy w stałym kontakcie z medykami. Ponieważ liczba zajętych łóżek i respiratorów jest teraz na stabilnym poziomie, chcemy wracać do normalności.

Dzisiaj zostało opublikowane rozporządzenie określające dokładnie, które obiekty i instytucje będą mogły od jutra działać i na jakich zasadach. Już wiadomo, że od jutra na gości czeka Park Avia. – Jesteśmy gotowi i cieszymy się z powrotu, bo widzimy jak bardzo świdniczanom brakowało basenów – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

Na pływalnię można przychodzić jutro już od samego rana. Od poniedziałku do soboty Park Avia będzie czynny od godz. 6.00 do 22.00, w niedzielę miłośnicy pływania mogą korzystać z basenów od godz. 8.00 do 21.00. Wracają również sauny. W suchej jednocześnie będzie mogło przebywać 5 osób, w mokrej 4.

Już jutro pierwszych gości zaprosi również Kino „Lot”. – Przygotowaliśmy repertuar filmowy dla naszych widzów i mamy nadzieję, że z przyjemnością, po przerwie, do nas powrócą. Będziemy działać w reżimie sanitarnym, wszelkie wytyczne można znaleźć na naszych mediach społecznościowych i na stronie internetowej – mówił Adam Żurek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury.

Od piątku będą także działać hotele, kina, kasyna, teatry, opery i filharmonie. We wszystkich będzie mogło być zajętych 50 proc. miejsc. Repertuar Kina “Lot” jest dostępny na stronie: https://mok.swidnik.pl/kino-lot-swidnik/repertuar/

Fot. Park Avia

Artykuł przeczytano 889 razy

Last modified: 11 lutego, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?