sobota, 16 stycznia 2021r.

Split i Korfu na wakacje

Autor: |

Port lotniczy w Świdniku powoli budzi się do życia po pandemicznym uśpieniu. Węgierki WizzAir wznowił loty do Eindhoven i Oslo. Ryanair przymierza się do odmrożenia połączenia z Dublinem. Natomiast w środę Polskie Linie Lotnicze LOT poinformowały o uruchomieniu letnich połączeń rejsowych z grecką wyspą Korfu i Splitem w Chorwacji. Jak nietrudno się domyślić są one adresowane do turystów z naszego regionu, którzy chcieliby spędzić wakacje w tych krajach.

Od środy w sieci sprzedaży LOT można kupić bilety na oba kierunki. Połączenie na trasie Lublin – Split będzie obsługiwane w piątki. Rejsy do Chorwacji będą odbywały się od 3 lipca do 28 sierpnia.

Z kolei na Korfu podróżni będą mogli polecieć we wtorki. Loty dostępne będą od 7 lipca do 25 sierpnia.

– Cieszymy się, że możemy wspólnie z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT zaoferować tanie i bezpieczne połączenia wakacyjne do dwóch atrakcyjnych miejsc nad Adriatykiem. To świetna wiadomość dla osób wybierających się na wakacje, które – ze względu na szczególną sytuację – w tym roku są planowane dość spontaniczne, niemal w ostatniej chwili. Zarówno linie lotnicze, jak i lotniska wprowadziły szereg  dodatkowych środków ostrożności, które minimalizują ryzyko zakażenia koronawirusem podczas podróży lotniczej – powiedział Krzysztof Wójtowicz, prezes Portu Lotniczego Lublin SA.

Bilety w cenach już od 100 zł są dostępne na stronie www.lot.com.

PLL LOT planuje również wznowienie regularnego połączenia z Warszawą. Ma to nastąpić 15 lipca. Podobnie jak przed pandemią rejsy będą się odbywać 11 razy w tygodniu.

fot. Piotr Belcarz

Artykuł przeczytano 536 razy

Last modified: 25 czerwca, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?