poniedziałek, 26 lutego 2024r.

Spektakl na święto pań

Autor: |

Przedszkole Integracyjne nr 5 im. Doroty Gellner odwiedzili wczoraj goście specjalni. Żaby, wiewiórki, ptaki i inni mieszkańcy lasu przybyli, by wspólnie uczcić Dzień Kobiet.

Przedszkolna sala zgromadziła widzów z całej placówki. Dzieci wraz ze swoimi opiekunkami zebrały się, by obejrzeć przedstawienie przygotowane przez Teatr „Za Piątą Górą”, który prężnie działa w placówce już od kilku lat. Aktorzy zaprezentowali spektakl pt. „Dzień Kobiet w lesie”, a widownia nagrodziła ich gromkimi brawami.

– Teatr skupia różne środowiska oraz potrzeby i jest odpowiedzią na bieżące zdarzenia i święta. Przedstawienia są tematyczne, a sam teatr jest też dobrym miejscem, by zaprezentować dorobek naszej patronki, Doroty Gellner – powiedziała Kinga Sobiesiak, dyrektor przedszkola. Zwróciła również uwagę na to, że udział w teatrze jest dla dzieci formą terapii: – Zależy nam na tym, żeby dzieci mogły wyrazić siebie i to, co czują. Stawiamy na naturalność i swobodę, wychodząc naprzeciw potrzebom i zainteresowaniom najmłodszych.

W skład grupy wchodzą nauczyciele, personel, dzieci, rodzice oraz absolwenci „Piątki”. Środowe przedstawienie uświetniły stroje, które zostały uszyte przez Marię Zwolak. Scenariusz przygotowała Beata Olejnik.

Artykuł przeczytano 819 razy

Last modified: 8 marca, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »