czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Spark – przepis na zimowy wypoczynek

Autor: |

Szkoła Języków Obcych Victory zaprosiła do Szkoły Podstawowej nr 7 na ciekawy feryjny wypoczynek. Z półzimowiska stacjonarnego o nazwie „Spark” (skrót od sensoryczno-poznawczej akademii rozwoju komunikacyjnego) skorzystało 34 uczniów, w wieku od 7 do 9 lat.

Główną atrakcją przedsięwzięcia były zajęcia sensoplastyczne, mające na celu pobudzenie wszelkich możliwych zmysłów dzieci. Korzystały również z codziennych zajęć językowych z angielskiego, hiszpańskiego i niemieckiego. Prowadzimy je w unikalny sposób – mówi Hubert Wiktorowicz, szef Victory. – To dopiero pierwszy kontakt z tymi językami i jednocześnie forma zachęty do ich nauki. We wtorek, gościem specjalnym półzimowiska był Andrzej Radek, zastępca burmistrza, który opowiadał o  funkcjonowaniu miasta. Nie zabrakło też bardzo lubianych przez dzieci zajęć z robotyki, w ramach Akademii Młodego Inżyniera.

Z kolei funkcjonariusze Straży Miejskiej przygotowali program profilaktyczno-edukacyjny związany z bezpieczeństwem na drogach. – Istotą naszego wykładu jest przekazanie najmłodszym jak samodzielnie i bezpiecznie zachowywać się na ulicach miasta. Pomaga w tym niezwykłe wyposażenie. Mamy do dyspozycji rozkładaną makietę ulicy, atrapy sygnalizacji świetlnej i autochodziki. Sprzęt pochodzi z programu „Razem bezpieczniej”, który realizujemy od trzech lat. Edukujemy dzieci ze wszystkich szkół i przedszkoli naszego miasta. Prowadzimy też praktyczną naukę w terenie, która ma się zakończyć zdobyciem karty rowerowej. Wiedzę o bezpiecznym zachowaniu na drodze trzeba wpajać od najmłodszych lat. Program ten zyskał powszechną akceptację w mieście, o czym świadczy nasza obecność chyba we wszystkich placówkach oświatowych Świdnika – mówili prowadzący zajęcia mł. strażnik Sylwia Gościniak oraz mł. specjalista Rafał Filipek.

słs

Artykuł przeczytano 3410 razy

Last modified: 22 lutego, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content