sobota, 24 lutego 2024r.

Sparingowa porażka w Warszawie

Autor: |

Piłkarze Avii mają za sobą pierwszy mecz sparingowy podczas przygotowań do rundy wiosennej. Podopieczni Łukasza Mierzejewskiego ulegli na wyjeździe trzecioligowej Polonii Warszawa 0:2.

Mecz był bardzo wyrównany, obie drużyny miały sytuacje bramkowe, jednak żadna ze stron przez długi czas nie potrafiła znaleźć drogi do siatki przeciwnika. Udało się to gospodarzom i to dwukrotnie, dopiero w końcówce. Najpierw trafił Eryk Rakowski, a w doliczonym czasie gry Sebastian Olczak.

– Mimo, że był to sparing, wynik jest ważny. Mam taki charakter, że zawsze chcę wygrywać i chciałbym wpoić to również chłopakom. Z gry jestem zadowolony. Było dużo fajnych fragmentów. Przez dłuższy czas realizowaliśmy przedmeczowe założenia. BArdzo dobrze zaprezentowali się nowi zawodnicy. Widać, że będziemy mieli z nich pożytek. Czy to koniec transferów? Przydałby się nam jeszcze kandydat do rywalizacji w środku obrony. Wtedy mielibyśmy kadrę zamkniętą. Jeśli znajdzie się zawodnik z odpowiednimi umiejętnościami, który będzie chciał grać w Avii, będziemy rozmawiać – powiedział trener, Łukasz Mierzejewski.

W meczu z Polonią trener dał szansę kilku juniorom. Jeden z nich pokazał się z bardzo dobrej strony.

– Bartek Poleszak zagrał dobre spotkanie. Brakowało mu co prawda jeszcze ostatniego podania, ale kilka razy umiejętnie gubił przyjęciem rywali. Miał trzy, cztery naprawdę ciekawe akcje. Będziemy starali się go powoli wprowadzać do zespołu i przyglądać się jak będzie wyglądał w kolejnych sparingach – dodał Ł. Mierzejewski.

Polonia Warszawa – Avia Świdnik 2:0 (0:0)

Bramki: Eryk Rakowski, Sebastian Olczak

Avia: Piotrowski (zawodnik testowany 46’), Kuliga (Plesz 46’), Głaz (Mykytyn 46’), zawodnik testowany (Kołodziej 46’), Kukułowicz (Misiurek 69’), Wójcik (K. Mroczek 46’), Uliczny (Wójcik 65’), B. Mroczek (Śliwa 65’), Ozimek (Maluga 46’), Prędota (Szpak 46’), Białek (Poleszak 46’)

 

mo

Artykuł przeczytano 1116 razy

Last modified: 24 stycznia, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »