środa, 19 czerwca 2024r.

Spadki coraz mniejsze

Autor: |

Tendencja spadkowa w liczbie pasażerów obsługiwanych przez Port Lotniczy Lublin wyraźnie wyhamowuje. W sierpniu skorzystało z niego o ponad 20 procent podróżnych mniej niż w tym samym miesiącu przed rokiem. We wrześniu lotnisko zanotowało spadek już tylko o 16 procent.

Przez port lotniczy przewinęło się 34 187 osób. Po 9 miesiącach liczba ta wynosi 270 858. Wykonano 384 operacje lotnicze. Od początku roku – 3320.

27 października ruszają cztery dodatkowe połączenia z Warszawą, obsługiwane przez Polskie Linie Lotnicze LOT. Będą one realizowane w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki. Dodatkowe przyloty do Portu Lotniczego Lublin zaplanowano na poniedziałki, środy, czwartki i niedziele. Rejsy zostały pomyślane w ten sposób, że wylot z Warszawy do Świdnika będzie się odbywał w godzinach wieczornych, umożliwiając dotarcie do naszego miasta pasażerom przybywającym na lotnisko Chopina z całego świata do późnego popołudnia.

Poranne rejsy z Portu Lotniczego Lublin umożliwią natomiast przesiadkę w Warszawie na inne loty europejskie bądź transkontynentalne. Dotychczas przyloty i wyloty do Warszawy odbywały się jedynie po południu. Poranne loty zwiększą możliwość planowania podróży z wylotem z PLL.

Wraz z istniejącym codziennym popołudniowym rejsem, możliwa będzie podróż pomiędzy Lublinem a ponad 20 miejscami docelowymi w Europie, nawet dwa razy dziennie. W stosunku do zimy 2018/19 będziemy mogli również skorzystać z połączeń z Antwerpią, Kijowem oraz Dublinem. Zanosi się więc na to, że październik może statycznie zbliżyć się do zeszłorocznego.
jmr 

Fot. PLL LOT

Artykuł przeczytano 1434 razy

Last modified: 11 października, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content